Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caracale ćwiczyły w Mildenhall

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2017

Pod koniec kwietnia francuskie śmigłowce Caracal wzięły udział w ćwiczeniach w brytyjskiej bazie Mildenhall razem z amerykańskimi samolotami MC-130J. 

Caracal uzupełnia paliwo z MC-130J podczas ćwiczeń Dark Dune / Zdjęcie: MO Francji

Od 24 do 28 kwietnia w bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Mildenhall przebywały załogi Escadron d'hélicoptères (EH, eskadry śmigłowców) 1/67 Pyrénées Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) z bazy lotniczej BA 120 Commandant Marzac z Cazaux, biorące udział w ćwiczeniach Dark Dune (ang. Mroczna wydma).

W trakcie manewrów lotnicy jednostki, wyposażonej w śmigłowce H225M Caracal, szkolili się w pobieraniu paliwa w dzień i w nocy przez z samolotów MC-130J US Air Force. Ćwiczenia w Wielkiej Brytanii były też kolejną okazją do pogłębienia partnerstwa i współdziałania wojsk lotniczych obydwu krajów. Następne ćwiczenia załóg H225M w uzupełnianiu paliwa w locie odbędą się w dn. 15-19 maja we Francji (Nocne tankowanie Caracali , 2016-03-02).

Razem z personelem i śmigłowcami EH1/67 do W. Brytanii wysłano też pluton specjalsów 12C ze składu Commando Parachutiste de l'Air 10 (CPA 10). Podczas ćwiczeń mieli oni możliwość wykonania skoków z pokładu MC-130J, z wysokości ok. 10 km.
GaleriaPowiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.