Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraiński flagowiec zepsuł się tuż po remoncie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 maja 2017

Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że prowadzi postępowanie w sprawie nieprawidłowości związanych z remontem okrętu flagowego ukraińskiej marynarki wojennej, fregaty Hetman Sahajdacznyj. Tuż po zakończeniu prac, w czasie rejsu testowego zepsuł się wysokoprężny zespół napędowy. Według prokuratury, nastąpiło to wskutek nienależytego wykonania remontu. Co więcej, stocznia nie usunęła nieprawidłowości w ramach gwarancji w wymaganym terminie.

Fregata Hetman Sahajdacznyj w suchym doku stoczni remontowej w Czarnomorsku / Zdjęcie: MO Ukrainy

Prokuratura oszacowała wysokość kar umownych wynikających z nieprawidłowego wykonania remontu na 668 tys. hrywien. Co ciekawe, roszczenia dotyczą stoczni Sudostroitielnyj zawod Leninskaja Kuznica z Kijowa, która pośrednio jest własnością prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenki. Na remont fregaty uzyskała ona kontrakt o wartości 91 mln hrywien (ok. 13 mln PLN). Według planu, prace miały być przeprowadzone od 1 marca do 1 lipca.

17 maja w stoczni pod Odessą rozpoczął się kolejny remont fregaty Hetman Sahajdacznyj. Przedstawiciele stoczni twierdzą, że prace były wcześniej zaplanowane.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.