Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WZE liderem w programie Kaktus-MO

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 lipca 2017

Wojskowe Zakłady Elektroniczne staną na czele konsorcjum do realizacji programu pozyskania przez Siły Zbrojne RP zautomatyzowanego systemu rozpoznawczo-zakłócającego Kaktus-MO.

WZE będą pełnić rolę lidera konsorcjum powołanego do realizacji programu pozyskania przez SZ RP zautomatyzowanego systemu rozpoznawczo-zakłócającego Kaktus-MO / Zdjęcie: PGZ

Wczoraj w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisano umowę z konsorcjum powołanym do udziału w prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia MON postępowaniu na dostawę Siłom Zbrojnym RP nowego systemu walki radioelektronicznej pk. Kaktus-MO (Kaktus-MO dla WP, 2016-07-01). W skład konsorcjum działającego pod egidą Biura Elektroniki i Informatyki PGZ weszły Wojskowe Zakłady Elektroniczne pełniące rolę lidera, a także Wojskowe Zakłady Łączności nr 1, Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 i Wojskowy Instytut Łączności w Zegrzu. Pomocy udzielą również krajowi i zagraniczni podwykonawcy.

Zautomatyzowany system rozpoznawczo-zakłócający Kaktus będzie przeznaczony do prowadzenia walki elektronicznej na szczeblu operacyjnym i taktycznym. Zadania rozpoznawcze systemu obejmą pozyskiwanie informacji o składzie i dyslokacji elementów ugrupowania nieprzyjaciela oraz o charakterze jego bieżących działań. W zakresie przeciwdziałania Kaktus będzie przeznaczony do prowadzenia ofensywnych działań elektronicznych polegających na emitowaniu zakłócającej energii elektromagnetycznej na częstotliwościach pracy urządzeń odbiorczych nieprzyjaciela.

23 czerwca IU opublikował zaproszenie do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na dostawę dwóch zautomatyzowanych systemów rozpoznawczo zakłócających Kaktus-MO. Po dopuszczeniu do realizacji zamówienie będzie prowadzone w trzech etapach: wykonanie jednego kompletu z uwzględnieniem określonych przez zamawiającego w zaproszeniu zmian; przeprowadzenie badań typu i wykonanie drugiego kompletu systemu. Zakończenie realizacji zamówienia przewidywane jest na czwarty kwartał 2018. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.