Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fiński eksport do Afryki

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 lipca 2017

Rząd Finlandii opublikował dane dotyczące eksportu uzbrojenia do państw afrykańskich w 2016. Zestawienie dotyczy jedynie Afryki Subsaharyjskiej, gdyż kraje z północy kontynentu nie importowały w ub.r. produktów fińskiego przemysłu obronnego.

Ogółem w 2016 Finlandia sprzedała za granicę uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości ponad 133 mln euro (560 mln zł) / Zdjęcie: Denel Land Systems

W ub.r. fiński przemysł zbrojeniowy zrealizował dostawy do państw Afryki Subsaharyjskiej o wartości ok. 7,4 mln euro (31 mln zł). Głównym nabywcą uzbrojenia i wyposażenia wojskowego z Finlandii była Republika Południowej Afryki, która pozyskała sprzęt o wartości 6,5 mln euro (27 mln zł).

Największe zamówienia związane były z programem zakupu ok. 240 wozów bojowych Badger 8x8, a więc lokalnej odmiany AMV (Armoured Modular Vehicle) 8x8 (Zestawy szkoleniowe dla załóg kto Badger, 2014-10-21). Wartość transakcji związanych z realizacją tego przedsięwzięcia wyniosła w 2016 ok. 5,8 mln euro (24,4 mln zl).

Wśród najważniejszych subsaharyjskich klientów fińskiego przemysłu zbrojeniowego znalazła się także Botswana. Władze w Gaborone pozyskały w ub.r. 20 urządzeń obrazowania i/lub zestawów samoobrony za ok. 502 tys. euro (2,1 mln zł). Z kolei Kenia zapłaciła ok. 343 tys. euro (1,4 mln zł) za pojazdy wojskowe i ich wyposażenie. Senegal za podobną cenę zakupił karabiny snajperskie wraz z tłumikami i innymi akcesoriami. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.