Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp AFAR dla KF-X

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 lipca 2017

13 lipca w swej siedzibie w Yongin w prowincji Gyeonggi południowokoreańska Hanwha Systems (dawna Samsung Thales Corporation, STC) zademonstrowała publicznie prototyp aktywnie skanowanej anteny (AFAR) przeznaczonej dla wielozadaniowego samolotu bojowego nowej generacji KF-X (Kontrakt na KF-X podpisany , 2015-12-29). Kontrakt na jej zbudowanie kompania zawarła w kwietniu 2016 z ADD (Agency for Defense Development). We wrześniu 2016 Hanwha Systems podpisała umowę z izraelskim Elbit Systems, który miał podzielić się swymi doświadczeniami w zakresie budowy AFAR. Pod koniec czerwca 2017 ADD pozytywnie oceniła postępy prac. Teraz prototyp radiolokatora będzie testowany – na ziemi i w powietrzu – w Izraelu.

Aktywnie skanowana antena przeznaczona dla KF-X składa się z ponad tysiąca modułów / Zdjęcie: ADD

W ramach kontraktu z ADD Hanwa Systems opracowuje także inne czujniki i systemy dla KF-X. Jest wśród nich stacja rozpoznania optoelektronicznego, komputer pokładowy, systemy łączności oraz zasobniki rozpoznawcze i walki radioelektronicznej. Pierwotnie miały być one projektowane we współpracy z amerykańskim Lockheed Martinem, ale władze USA nie zgodziły się na przekazanie krytycznych technologii (Amerykańskie technologie nie dla KF-X, 2015-09-25). Władze Republiki Korei zdecydowały więc o samodzielnym budowaniu systemów przy wsparciu m.in. przedsiębiorstw izraelskich. Postanowiono przy tym, że oprogramowanie w całości musi być rodzime.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.