Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-154M nad Białym Domem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 sierpnia 2017

Wczoraj około południa pierwszy z dwóch zaplanowanych lotów nad USA odbył rosyjski samolot rozpoznawczy Tu-154M biorący udział w programie Open Skies. Po raz pierwszy w historii taki lot odbył się nad Waszyngtonem, w tym Białym Domem, Kapitolem i Pentagonem, oraz Camp David i bazą Andrews w stanie Maryland, gdzie stacjonuje samolot przeznaczony do przewozu prezydenta USA, oznaczany jako Air Force One, a także ośrodkiem dowodzenia Mount Weather w stanie Wirginia. Lot odbywał się na wysokości 1100-1500 m.

Tu-154M Łk-1 nr rej. RF-85655 w niskim przelocie / Zdjęcie: via YouTube

Na lot obserwacyjny Tu-154M nad wschodnim wybrzeżem USA zarezerwowano czas od 11:00 do 15:00. Do USA samolot przyleciał z Moskwy przez Reykjavik w Islandii. Pierwszy lot obserwacyjny odbył nie tylko nad Waszyngtonem, ale także m.in. bazą USAF Wright-Patterson i Filadelfią. Wystartował do niego z Newport.

Drugi, wieczorny lot odbył się m.in. nad Bedminster w stanie New Jersey, gdzie w swym Trump National Golf Course przebywa na wypoczynku prezydent Donald Trump. Tu-154M wystartował do niego z Dayton. Lot odbył się między 17:00 a 18:00.

Samolot biorący udział w programie Open Skies to to Tu-154M Łk-1 nr rej. RF-85655. W czasie lotów obserwacyjnych na jego pokładzie znajdowali się żołnierze i obserwatorzy z FR i USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.