Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dłuższa misja USS Nimitz

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2017

US Navy postanowiła przedłużyć o kilka dni misję atomowego lotniskowca USS Nimitz na Zatoce Perskiej.

Okręty CSG 11 będą prowadziły działania operacyjne na Zatoce Perskiej przez co najmniej dziewięć dodatkowych dni / Zdjecie: USN

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 11, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz, mają kontynuować działania operacyjne na Zatoce Perskiej przez co najmniej dziewięć dodatkowych dni. Grupa współpracuje z siłami wielonarodowej koalicji, zwalczającej bojówki Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych destabilizujących Bliski Wschód. Operujące w pokładu Nimitza samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F wykonują loty bojowe nad rejonami Iraku i Syrii, które okupowane są przez islamistów.

Misja USS Nimitz trwa od czerwca, gdy okręt opuścił port macierzysty Naval Base Kitsap w stanie Waszyngton (Nowa misja USS Nimitz, 2017-06-05). Skład CSG 11 uzupełniają niszczyciele rakietowe USS Howard (DDG 83), USS Shoup (DDG 86), USS Pinckney (DDG 91) i USS Kidd (DDG 100), typu Arleigh Burke i krążownik USS Princeton (CG 59), typu Ticonderega.

USS Nimitz jest najstarszym atomowym lotniskowcem w składzie US Navy. Jest w służbie od 3 maja 1975. Jego budowa dała początek nowemu typoszeregowi okrętów tej klasy, który obecnie tworzy 10 lotniskowców. W przyszłości zarówno USS Nimitz jak i pozostałe jednostki tego typu zostaną zastąpione w linii przez nowocześniejsze okręty typu Gerald R. Ford (Pierwsze operacje z pokładu USS Gerald R. Ford, 2017-07-31). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.