Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algierski okręt rakietowy w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 sierpnia 2017

8 sierpnia odbyła się uroczystość wejścia w skład Marynarki Wojennej Algierii małego okrętu rakietowego (nazywanego formalnie korwetą) Rais Hassen Barbiar nr burtowy 807. Jednostka została zbudowana w lokalnej stoczni remontowej Etablissement de Сonstruction et de Réparation Navales (ECRN) w Mers-El-Kebir, w pobliżu Oranu. W ceremonii wziął udział szef sztabu SZ Algierii, Ahmed Gaid Salah.

Zbudowany w lokalnej stoczni mały okręt rakietowy Rais Hassen Barbiar

Budowa okrętu rozpoczęła się w 2009. Jednostkę zwodowano w 2016. Jej długość wynosi 62 m, a wyporność 600 ton.

Nie ujawniono danych dotyczących uzbrojenia okrętu. Z dostępnych zdjęć wynika jednak, że na jego pokładzie znajdują się wyrzutnie chińskich pocisków przeciwokrętowych C802. Chińskie są też armaty PJ26 kal. 76 mm. Na nadbudówce widoczne są anteny radarów 347G i Type 363. Nowy okręt jest wyposażony i uzbrojony podobnie jak zbudowany wcześniej Djebel Chenoua, ale jest od niego większy. Dzięki temu może na jego pokładzie bazować jednostka komandosów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.