Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

23-mm amunicja podkalibrowa z ZM Mesko

Przemysł zbrojeniowy, 15 listopada 2007

Zakłady Metalowe Mesko w Skarżysku-Kamiennej zakończyły prace wdrożeniowe związane z uruchomieniem produkcji amunicji podkalibrowej 23 mm APDS-T i FAPDS-T, przeznaczonej do strzelania z zestawów przeciwlotniczych ZU-23-2 i ZSU-23-4.

Prace prowadzono w oparciu o umowę z Departamentem Polityki Zbrojeniowej MON. W ramach umowy wykonano partie próbne 23-mm naboi z pociskiem podkalibrowym stabilizowanym obrotowo z rdzeniem przeciwpancernym ze smugaczem APDS-T, oraz 23-mm naboi z pociskiem podkalibrowym stabilizowanym obrotowo z rdzeniem fragmentującym ze smugaczem FAPDS-T. Amunicja przeszła z wynikiem pozytywnym badania zdawczo-odbiorcze, które prowadzone były przy udziale przedstawicieli MON i DWL.

Amunicja w porównaniu z dotychczas stosowaną (BZT i OFZT) ma większą donośność ognia skutecznego z 23-mm armaty (z 2 000 m do 3 000 m), krótszy o około 50% (przy zasięgu 3 000 m) czas dolotu pocisku, a przez to także większą skuteczność zwalczania celów.

Po zakończeniu testów ZM Mesko zapowiedziały, że są w pełni przygotowane do rozpoczęcia produkcji seryjnej od 2008. Będą jedynym producentem tej klasy amunicji na świecie.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.