Dziś obowiązki obrony przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy przejął kontyngent wojsk lotniczych Norwegii.
Archiwum 2015/04
Filipińskie lotniska wojskowe mogłyby służyć do wsparcia japońskich misji patrolowych prowadzonych nad wodami Morza Południowochińskiego.
Emirat Kataru postanowił zakupić 24 francuskie samoloty wielozadaniowe Rafale. W przyszłości zamówienie może zostać zwiększone.
Francja zwiększy wydatki obronne w najbliższych latach o blisko 4 mld euro.
Irlandzki przewoźnik ogłosił uruchomienie połączenia pomiędzy Modlinem i Malagą.
Władze Słowacji zgodziły się wczoraj na zakup 9 śmigłowców transportowych UH-60M Black Hawk.
Amerykanie przeprowadzili pierwszą pokazową misję ewakuacji ludzi z użyciem bezzałogowego śmigłowca K-MAX.
Brazylijska filia Iveco oczekuje kolejnego zlecenia na produkcję wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6.
Wczoraj na lotnisku w Krakowie-Balicach wylądował C-130E Sił Powietrznych. Na jego pokładzie znajdował się jeden z dwóch zachowanych w świecie francuskich myśliwców Caudron-Renault CR.714 Cyclone.
Navantia zwodowała ostatnią barkę desantową LCM-1E zbudowaną dla marynarki wojennej Australii.
Francja dołączyła do nielicznego grona krajów dysponujących wojskową siecią łączności, opartą na bardzo szybkich łączach satelitarnych.
Państwa Ameryki Południowej wyrażają zainteresowanie zakupem indyjskich pocisków manewrujących Brahmos.
Straż Wybrzeża USA zakupiła zestawy nawigacyjne Safran BlueNaute dla wielofunkcyjnych stawiaczy boi typu Juniper.















