Autoryzacja

Resetuj hasło

Kolejne medale na Aero Design

Lotnictwo cywilne, 16 kwietnia 2014

Studenci z Politechniki Warszawskiej po raz kolejny zdobyli medale w zawodach Aero Design.

Drużyna Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, która zdobyła 3 medale podczas tegorocznej edycji zawodów Aero Design East / Zdjęcie: SMKN SAE

W tym roku przedstawiciele Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego AERODESIGN przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej brali udział w zawodach Aero Design East. Miejscem ich rozgrywania była Marietta w stanie Georgia.

Zawody SAE Aero Design rozgrywane są od 1986, w USA. Są podzielone na dwie edycje – wschodnią (East) i zachodnią (West). W tej ostatniej rok temu studenci Wydziału MEiL zdobyli 3 złote medale (Sukces studentów PW na Aero Design, 2013-04-21).

Zadaniem młodych inżynierów jest zaprojektowanie i zbudowanie zdalnie sterowanego modelu tzw. samolotu udźwigowego. Wygrywa drużyna, której konstrukcja zdoła unieść w powietrze jak największą masę, przy jak najmniejszej masie własnej. Samoloty rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular i Advanced.

W tegorocznych zawodach SAE Aero Design East studenci z Warszawy zajęli 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Regular. Jest to konkurencja, w której chodzi o uniesienie jak największej masy, ale trzeba ją załadować do samolotu w czasie 1 min.

Z kolei w klasie Micro przedstawiciele Wydziału MEiL wywalczyli 2. miejsce. Startują w niej samoloty napędzane silnikami elektrycznymi i bardzo małymi silnikami spalinowymi. Natomiast w klasie Advanced warszawscy studenci zajęli 3. miejsce. W klasie tej startują samoloty wielosilnikowe, o rozpiętości skrzydeł powyżej 3 m. Celem jest jak najdokładniejszy zrzut przewożonego ładunku.