Reklama
Reklama

Niemiecki producent broni G.S.G. zdecydował się na opracowanie samopowtarzalnej konstrukcji odzwierciedlającej zewnętrznie 9-mm pistolet maszynowy MP40 z II wojny światowej.

Samopowtarzalny G.S.G. Schmeisser MP40 do amunicji 9 mm x 19 jest wizualną kopią 9-mm pistoletu maszynowego MP40, jednak mechanizmy wewnętrzne broni są całkowicie odmienne

Nowa konstrukcja do amunicji 9 mm x 19 istnieje na razie jedynie w postaci prototypu. Produkcja seryjna modelu Schmeisser MP40 ma rozpocząć się na przełomie 2015 i 2016. Niemiecki German Sport Gun został zachęcony do opracowania tej broni po dużym sukcesie rynkowym repliki MP40 do naboju bocznego zapłonu .22 LR.

Masa nowego MP40 wynosi 3 kg, długość całkowita 825 mm. Samopowtarzalna broń ma 253-mm lufę, a siła nacisku na spust wynosi 3,2 kg / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Stworzony przez G.S.G. model niewiele ma wspólnego z oryginałem, poza dobrze oddanym wyglądem zewnętrznym. Schmeisser MP40 do naboju 9 mm x 19 strzela z zamkniętego, a nie otwartego zamka jak jego pierwowzór. Ponadto mechanizmy wewnętrzne pochodzą w większości z modelu do naboju bocznego zapłonu.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.