Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia PKP w Mitrovicy

Wojska lądowe, 13 lipca 2017

Żołnierze z Żandarmerii Wojskowej odbyli w kosowskiej Mitrowicy wspólne ćwiczenia z funkcjonariuszami Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji EULEX.

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej ćwiczyli wspólnie z członkami Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji EULEX w Kosowie / Zdjęcie: st. szer. Sebastian Brzezina, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Tematem zajęć było forsowanie przeszkód technicznych za pomocą strzelby gładkolufowej typu mossberg 500a i z użyciem dwóch rodzajów amunicji do tego przeznaczonej. Po przedstawieniu zasad bezpieczeństwa funkcjonariusz policji omówił przygotowanie broni i amunicji, indywidualnej ochrony balistycznej operatora, ustawienie, poruszanie się i taktykę działania w zespole bojowym operatorów torujących tzw. cikich, taktykę użycia strzelby gładkolufowej ze wskazaniem newralgicznych punktów w pokonywanych przeszkodach. Następnie powyższą wiedzę zweryfikowano w części praktycznej, przeprowadzając strzelanie do wskazanych celów.

Drugim tematem zajęć było pokonywanie przeszkód technicznych, jakimi są powierzchnie przeszklone, za pomocą hooligana, łomu i młota, a także z użyciem drabinki szturmowej. Na koniec przypomniano zdobytą wiedzę i wspólnie dokonano omówienia.

Celem Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji EULEX jest rozwijanie i wzmacnianie wieloetnicznych służb policyjnych, a także wspomaganie lokalnych organów odpowiedzialnych za zapewnienie przestrzegania prawa, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Kosowie (Śmigłowce z pomocą powodzianom , 2014-05-28). Polski kontyngent składa się z dwóch komponentów: Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (JSPP) ze stanem osobowym 115 policjantów i grupy ekspertów liczącej do 20 osób.

Na podstawie informacji st. szer. Sebastiana Brzeziny, DO RSZ


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.