Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński CM-400 AKG

Marynarka wojenna, 26 listopada 2012

Na wystawie Airshow China 2012 zaprezentowano chiński naddźwiękowy pocisk dalekiego zasięgu CM-400 AKG do zwalczania celów morskich i lądowych.

400-kg kpr CM-400 AKG ma długość 5,2 m. Może być uzbrojony w głowicę odłamkową lub penetracyjną. System naprowadzania pocisku przewiduje aktywne naprowadzanie z użycie radaru zamontowanego w głowicy rakiety. Jego zasięg szacuje się pomiędzy 120-250 km przy prędkości Ma4 / Zdjęcie: china.com

Dedykowanym nosicielem CM-400 AKG jest, produkowany w kooperacji chińsko-pakistańskiej, wielozadaniowy samolot JF-17 Thunder (Eksportowe szanse JF-17, 2012-05-29). Według informacji przedstawiciela China Aerospace Science and Industry Corporation (CAISC), producenta CM-400 AKG, pierwszym odbiorcą tego pocisku będą pakistańskie wojska lotnicze (PAF), mające dwa dywizjony wyposażone w 36 JF-17. Trzeci dywizjon rozpocznie służbę w 2013, dostarczono do niego już 10 lub 11 JF-17.

Po raz pierwszy CM-400 AKG zaprezentowany był na zeszłorocznym Dubai Airshow. Wtedy na przemian wystawiano go i ukrywano, co wzbudziło podejrzenia, że może być kopią amerykańskiego AGM-84 Harpoon. Eksperci sugerowali wtedy, ze pocisk ten jest pochodną produkowanego w Chinach przeciwokrętowego YJ-82/83 (oferowanego na eksport pod nazwą C-802). Prawdopodobnie to właśnie jeden z C-802 – odpalony przez bojowników Hezbollahu z południowego Libanu – w 2006 trafił izraelski okręt patrolowy INS Hanit. Pocisk uszkodził poważnie jego rufę i układ napędowy. Życie straciło czterech marynarzy (Irańskie kontruderzenie z morza, 2008-02-26).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.