Reklama
Reklama

Bundeswehra pozyska 200 tys. hełmów

Zgodnie z opublikowanym wczoraj, 25 maja 2022, dokumentem Bundeswehra pozyska 205 tys. hełmów kompozytowych. Dostarczy je lokalny przemysł obronny. Nie ujawniono wartości zamówienia ani harmonogramu dostaw. Jest ono częściowo powiązane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Bundeswehra pozyskuje amerykańskie hełmy Batlskin Viper A3 Mission Ready produkowane przez krajowy przemysł / Zdjęcie: Rheinmetall

Nowo zamówiony sprzęt dołączy do 15 tys. hełmów tego samego typu pozyskanych w ciągu 2 ostatnich lat. Dostawy realizowane są na podstawie umowy ramowej z 2020. Obowiązuje ona do 2025 z opcją przedłużenia o 2 lata. Zamawiane hełmy to model Batlskin Viper A3 Mission Ready oferowany przez amerykańską spółkę Galvion i produkowany lokalnie przez oddział Rheinmetall Soldier Electronics.

Zamówienie tak dużej liczby hełmów odbyło się bez uwzględnienia innych dostawców z powodu spełniania wymogów przez dotychczas zakupione hełmy. Wybór innego producenta mógłby też skomplikować kompatybilność wyposażenia żołnierzy i logistykę.

 

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.