Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

26 czerwca 2018

Choć spółka Spartaqs nie wystawia się na BME 2018, to 21 czerwca, w czasie gali VI Edycji Konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018, po raz pierwszy z zaprezentowała publicznie produkt, który powinien wzbudzić zainteresowanie służb i instytucji prowadzących działania morskie: dronoid podwodny Deep Guard.

Ilustracja: Spartaqs

Jest to innowacyjny projekt bezzałogowego pojazdu pływającego, zdolnego do przenoszenia aparatury nasłuchowo-telemetrycznej, ludzi oraz ładunku. Deep Guard posiada wiele unikatowych rozwiązań, dzięki którym – według jego twórców – dronoid jest praktycznie niewykrywalny. Charakteryzuje się m.in. zdolnością do samoczynnego maskowania się na dnie oraz wykorzystaniem systemu bezgłośnego wynurzania się, bez konieczności użycia silników lub systemu balastowego.

Zastosowanie nowoczesnych systemów i źródeł zasilania sprawia, że dronoid może wykonywać misje nieprzerwanie przez wiele miesięcy, pasywnie monitorując zadany rejon. W przypadku pojawienia się obcych okrętów, Deep Guard jest zdolny do podjęcia zaprogramowanych wcześniej działań. Może też skrycie i samoczynnie oddalić się, aby powrócić na wyznaczone miejsce po przejściu obcych jednostek.

System spółki Spartaqs posługuje się matrycą wzorów z charakterystykami sonicznymi konkretnych jednostek morskich, w celu rozpoznania, czy dana jednostka powinna znajdować się na wodach terytorialnych Rzeczpospolitej, czy też nie. Dronoid dokonuje inteligentnej analizy otoczenia, wykorzystując sensory, głowicę optoelektroniczną oraz pasywny sonar.

W przypadku wdrożenia urządzenia do służby, mogłoby być ono wykorzystywane do ochrony strategicznych obszarów wybrzeża, stanowiąc barierę ochronną wód terytorialnych. Co więcej, mogłoby służyć do monitoringu dowolnych akwenów wodnych, a także jako narzędzie do inspekcji kadłubów statków, trakcji i instalacji podwodnych. Deep Guard spółki Spartaqs został w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa wyróżniony nagrodą w kategorii Innowacyjny Produkt


Drukuj Góra