Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

27 czerwca 2018

Helidrone to śmigłowiec o napędzie elektrycznym, który może lądować na wodzie. Helidrone ma zasobnik, wewnątrz którego znajdują się dwie specjalistyczne tratwy ratunkowe. Tratwy współpracują z systemem optycznym umożliwiającym zrzucanie ich precyzyjnie na cel, którym jest człowiek znajdujący się w wodzie. Bsl może być używany na plażach, na jednostkach pływających lub w innych miejscach, gdzie zachodzi możliwość utonięcia. 

Długotrwałość lotu Helidrone wynosi 40 minut, zasięg to 2500 m, a pułap to 1500 m / Zdjęcie: Spartaqs

Helidrone jest całkowicie wykonany z kompozytu zbrojonego włóknem kevlarowo-węglowym, dzięki czemu może być użytkowany w ekstremalnych warunkach. Śmigłowiec jest wyposażony w kamerę termowizyjną. Skomputeryzowany układ sterowania lotem umożliwia wykonywanie misji autonomicznych, które są nadzorowane za pomocą panela operatorskiego lub komputera PC. 


Drukuj Góra