Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

27 czerwca 2018

Gdyński Radmor, należący do grupy WB, prezentuje na tegorocznym BME m.in. trenażer systemu RRC9210 F@STNET, TS 2RC9210F, który służy m.in. w Centrum Szkolenia MW w Ustce do szkolenia operatorów radiostacji drugiego dywizjonu Morskiej Jednostki Rakietowej.

Zasadnicza część zestawu stanowiska trenażera

Szkolenie operatorów radiostacji w klasycznym wydaniu łączy w sobie zajęcia teoretyczne i praktyczne w polu. Trwa kilka tygodni i charakteryzuje się brakiem możliwości bieżącego nadzorowania ewentualnych błędów kilku kursantów przez jednego instruktora. Tymczasem nowoczesne metody zakładają z jednej strony wykorzystanie seryjnych radiostacji włączonych w sieć stacjonarną, z oprogramowaniem pozwalającym na odwzorowanie różnych scenariuszy działań czy operowania w warunkach zakłóceń, a z drugiej – użycie metod e-Nauczania (e-Learningu). Pozwala to na skrócenie czasu nauki, nadzór nad przebiegiem prac ucznia w czasie rzeczywistym, natychmiastowe eliminowanie jego błędów i stworzenie warunków odwzorowujących realne pole walki.

Nowoczesne oprogramowanie umożliwia naukę w trybie e-Learningu, w którym kursant rozwiązuje zadania do skutku / Zdjęcia: Michał Likowski

Takim nowoczesnym narzędziem jest prezentowany na BME 2018 trenażer TS 2RC9210F gdyńskiego Radmoru. Zestaw podstawowy składa się z jednego stanowiska instruktora i trzech dla kursantów, a także sumatora – symulatora zakłóceń radiowych – oraz retransmitera sygnału GPS, dla nauki konfigurowania wstępnego radiostacji.


Drukuj Góra