Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

27 czerwca 2018

Stocznia Remontowa Nauta, prezentująca się na targach BME2018 w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, należy do zakładów stoczniowych o najdłuższych w Polsce tradycjach, sięgających 1926.

Zdjęcie: Nauta

Obecnie stocznia działa w trzech segmentach. Są to: remonty i przebudowy jednostek cywilnych, nowe budowy oraz działalność specjalna, czyli prace na potrzeby resortów siłowych.

Działalność w segmencie działalności specjalnej koncentrowała się w ostatnich latach na remontach jednostek pływających należących do Marynarki Wojennej. Wśród nich znalazły się oba nasze największe okręty – fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry OORP: Gen. Kazimierz Pułaski i Gen. Tadeusz Kościuszko, które w 2016 przeszły proces usprawnienia systemów walki.

Obecnie kontynuowane są prace remontowe na okręcie transportowo-minowym proj. 767 ORP Toruń oraz na trałowcu proj. 207P ORP Drużno. W tym ostatnim przypadku okręt przejdzie znaczącą modernizację. Dwa stare silniki M401 będą zastąpione nowymi, produkcji MTU Friedrichshafen. Jeśli rezultaty modernizacji okażą się zadowalające, może ona zostać rozszerzona na dalsze trałowce tego typu.

Nauta realizuje także dwa przedsięwzięcia związane z budową nowych okrętów. Pierwszym z nich jest szwedzki okręt rozpoznania radioelektronicznego, którego stępkę położono 15 czerwca br., drugim zaś budowa dwóch okrętów ratowniczych dla Marynarki Wojennej pk. Ratownik. W obu przypadkach przedsiębiorstwo szeroko współpracuje ze Stocznią Wojenną, która jest jego podwykonawcą.


Drukuj Góra