Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

27 czerwca 2018

Na stoisku thyssenkrupp Marine Systems zaprezentowano prototyp zintegrowanej konsoli zarządzania systemami walki, nawigacji i sterowania okrętu podwodnego typu 212CD. Gdańskie targi Balt-Military-Expo 2018 stały się w tej sposób miejscem nieformalnej, światowej premiery.

Podczas prac nad nową konsolą operatora systemów OP typ 212CD producent wyszedł z podstawowego założenia, że użytkujący ją marynarze pochodzą z pokolenia smartfonów i tabletów. W związku z tym, postanowiono jak najwierniej oddać rzeczywistość korzystania z mobilnych urządzeń dotykowych, decydując się na zamontowanie dużego, przejrzystego ekranu oraz konfigurację zbliżoną do telefonów komórkowych / Zdjęcie: Michał Jarocki

Prace nad rozwiązaniem, które ma szanse być wdrożone w nowych OP marynarek wojennych Niemiec i Norwegii, trwały od pół roku. Podczas procesu projektowania konsoli, który prowadzono pod nadzorem norweskiego Kongsberga, korzystano z doświadczeń eksploatacji podobnego wyposażenia OP typ 212A, które użytkują floty Niemiec i Włoch.

W pracach projektowych posiłkowano się również informacjami uzyskanymi od przyszłych użytkowników Niemiec i Norwegii, którzy przedłożyli producentowi swoje wymagania i oczekiwania. Według informacji RAPORT-wto wkład merytoryczny przyszłych operatorów konsol był istotnym czynnikiem branym pod uwagę podczas prac nad rozwiązaniem, a także jego kolejnymi modyfikacjami, wprowadzanymi w wyniku testów.

Zaprezentowany w Gdańsku prototyp konsoli jest częścią oferty, jaka w czerwcu została złożona Berlinowi i Oslo. Jej zaakceptowanie przez przyszłych nabywców utoruje drogę do dalszych prac nad rozwiązaniem, mającym na celu jej udoskonalenie w stopniu odpowiadającym wymaganiom klienta, a jednocześnie zapewniającym bezpieczną, niezakłóconą i przede wszystkim efektywną eksploatację. 


Drukuj Góra