Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Opracowana przez Saaba, we współpracy z Boeingiem, Ground Launched Small Diameter Bomb (GLSDB – bomba o małej średnicy wystrzeliwana z wyrzutni naziemnej) jest precyzyjną bronią typu stand-off o masie 272 kg i długości 3,9 m. GLSDB powstała z połączenia bomby szybującej GBU-39/B SDB i silnika rakietowego pocisku M26. Po wystrzeleniu z wyrzutni i rozłożeniu skrzydeł bomba porusza się lotem szybowym w kierunku celu, który może być dowolnie położony względem wyrzutni (z przodu, z boku lub z tyłu). Jest oferowana na MSPO 2018 przez szwedzkiego producenta.

GLSDB w locie / Grafika: Boeing

Bomba jest kierowana przy pomocy układu nawigacyjnego GPS/INS i może być użyta niezależnie od warunków pogodowych i pory doby. Wariant kierowany laserowo umożliwia zwalczanie celów mobilnych. Opcjonalnie producent oferuje wariant FLM, minimalizujący straty poboczne.

GLSDB jest wyposażona w głowicę odłamkową z programowalnym zapalnikiem elektronicznym. Według producenta jest zdolna do przebicia zbrojonego betonu o grubości 1,8 m lub betonu zbrojonego ze wzmocnieniem stalowym o grubości ponad 1 m. Dokładność trafienia celu to ok. 1 m. Zasięg maksymalny wynosi ok. 150 km.

Wprowadzenie do uzbrojenia GLSDB umożliwia zwalczanie przy użyciu wyrzutni rakietowych celów znajdujących się w dużej odległości, zwłaszcza o szczególnym znaczeniu strategicznym i silnie bronionych, jak też trudnych do trafienia (bunkrów lub jaskiń), których nie można zniszczyć za pomocą klasycznych pocisków artyleryjskich. GLSDB jest przeznaczona dla aktualnych i przyszłych użytkowników wyrzutni rakietowych MLRS, a także pochodnych, w tym HIMARS. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.