Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Izraelska spółka Aeronautics przedstawia gamę bezzałogowców rodziny Orbiter, oferując ją wojsku i innym potencjalnym użytkownikom.

Dzięki otwartej architekturze Orbiter 4 może być dostosowany do potrzeb każdego użytkownika lub misji w ramach operacji lądowych i morskich / Zdjęcie: Aeronautics

Orbiter 4 Small Tactical UAS to zaawansowany wielozadaniowy taktyczny bezałogowy statek latający przystosowany do przenoszenia i używania dwóch różnych urządzeń jednocześnie (takich jak morski radar obserwacyjny, radar z syntetyczną aperturą, środki rozpoznania źródeł promieniowania, środki wywiadu telekomunikacyjnego, środki rozpoznania wizualnego). Dzięki otwartej architekturze Orbiter 4 może być dostosowany do potrzeb każdego użytkownika lub misji w ramach operacji lądowych i morskich, zapewniając najdoskonalsze osiągi dzięki najlżejszej, najbardziej wszechstronnej i najbardziej zaawansowanej konstrukcji o obniżonej wykrywalności.

Orbiter 4 ma długotrwałość zwiększoną do ponad 24 h, maksymalną masę startową 50 kg i może wykonywać lot na wysokości 18 000 stóp (ok. 5500 m). Dzięki łatwości obsługi, niewielkim gabarytom i minimalnemu wsparciu logistycznemu do jego eksploatacji potrzeba tylko 3 osób. Bezzałogowiec, mogący operować z przygodnych lądowisk, spełnia wszystkie wymagania operacyjne.

Dopracowany i sprawdzony w warunkach bojowych mini-bsl Orbiter 2 jest częścią rodziny bezzałogowców produkowanych przez Aeronautics. Ten niewielki i lekki bezzałogowy statek latający został zaprojektowany z myślą o łatwej eksploatacji przez żołnierzy i agentów służb bezpieczeństwa w ramach operacji taktycznych. Orbiter 2 przenosi kamerę z kanałami dziennym i nocnym, stabilizowaną żyroskopowo. Łatwy w obsłudze i prosty w montażu bezzałogowiec startuje z katapulty i ląduje ze spadochronem, na poduszce powietrznej lub jest chwytany w specjalną siatkę na pokładzie jednostki (podczas operacji morskich).

Jego wyposażenie zapewnia zaawansowane przetwarzanie obrazu i dokładną nawigację. Orbiter 2 może działać w najtrudniejszych warunkach pogodowych i można łatwo kontrolować jego lot za pomocą osobistej, naziemnej stacji kierowania. Orbiter 2 ma najlepsze osiągi i wysoką niezawodność, zapewniające krytyczne wsparcie najbardziej wymagającym użytkownikom w konfliktach całym świecie.

Woodpecker Light to system zakłócania łączności, który analizuje widmo częstotliwości radiowej, przystosowany do identyfikacji / klasyfikacji i zakłócania wielu zagrożeń jednocześnie. System używany jest głównie w strefach konfliktów, do wykrywania i zakłócania łączności na terytorium wroga i ponad nim. Woodpecker Light składa się z elementów modułowych i jest dostępny w różnych wersjach.

VigilAir-G jest najnowocześniejszym pasywnym (nie emitującym sygnałów) rozwiązaniem do wykrywania, lokalizowania i przechwytywania komercyjnych, czterowirnikowych bezzałogowych statków latających, takich jak DJI, Parrot lub podobne. VigilAir-G to rozwiązanie do monitorowania dużego obszaru, które wykrywa, lokalizuje i śledzi bsl operujące w monitorowanym obszarze lub zbliżające się do niego, zapewniając w ten sposób świadomość sytuacyjną. System umożliwia wykrywanie i lokalizację obiektów z dużej odległości, przy minimalnym lub zerowym poziomie fałszywych alarmów i z dużą dokładnością nawet w trudnych warunkach miejskich, w środowisku wielowidmowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.