Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Siły zbrojne Peru przymierzają się do zakupu 10 kołowych wozów bojowych. Jednym z producentów, którzy mogą wziąć udział w przetargu, jest spółka Rosomak. Producent z Siemianowic Śląskich mógłby zaoferować Peruwiańczykom kupno KTO Rosomak 8x8.

Standardowy KTO Rosomak w odmianie bojowej / Zdjęcie: Rosomak

Ministerstwo obrony Peru reaktywowało w lipcu program zakupu nowych kołowych wozów bojowych. W odróżnieniu od poprzedniego postępowania, które zakończyło się niepowodzeniem i zakładało kupno używanych pojazdów rodziny Stryker od US Army, tym razem rząd w Limie zamierza pozyskać fabrycznie nowe pojazdy.

W grę wchodzi kupno do 10 wozów, co oznacza, że Peruwiańczycy najprawdopodobniej nie będą wymagać uruchomienia ich lokalnej produkcji i zadowolą się ustanowieniem na miejscu centrum obsługowo-naprawczego. Budżet programu zakupowego oblicza się na 32 mln USD (ok. 120 mln zł).

Według dostępnych informacji resort obrony Peru ma rozpatrywać różne opcje zakupu nowych wozów bojowych. Wśród branych pod uwagę platform wymienia się m.in. pojazdy LAV III, ukraińskie BTR 4, niemieckie Boxery, serbskie Lazary i rosyjskie BTR-80. Niewykluczone, że do rywalizacji o peruwiańskie zlecenie stanie również polski Rosomak, który od lat produkuje na potrzeby Sił Zbrojnych RP Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak oparte na projekcie fińskiej Patria AMV, a także dostarcza elementy konstrukcji pojazdów na potrzeby rynków zagranicznych.

Udział w peruwiańskim przetargu pozwoliłby siemianowickiej spółce umocnić pozycję na globalnym rynku i utrwalić swój wizerunek sprawdzonego i zaufanego dostawcy kołowych wozów bojowych. Doświadczenie z realizacji zleceń na potrzeby rodzimych sił zbrojnych oraz państw trzecich mogłoby odegrać istotną rolę w rywalizacji z zagranicznymi konkurentami, a ewentualny sukces otworzyć drogę do kolejnych zleceń eksportowych. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.