Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Europejski Fundusz Obronny – European Defence Fund (EDF) – szanse dla polskiego przemysłu, to tytuł seminarium zorganizowanego przez trzy ministerstwa: spraw zagranicznych, przedsiębiorczości i technologii oraz MON. Parterem medialnym jest miesięcznik RAPORT-wojsko, technika, obronność. Zapraszamy na nie w drugim dniu MSPO 2018, w środę 5 września o godz. 13.00, do Sali Lambda kieleckiego Centrum Kongresowego MSPO.

Okładka specjalnego numeru miesięcznika RAPORT, poświęcony konferencji Europejski Fundusz Obronny dla rozwoju polskiej obronności, która odbyła się 25 maja br. w Warszawie

Seminarium jest kolejnym informacyjnym przedsięwzięciem skierowanym do polskiego sektora zbrojeniowego, po majowej konferencji warszawskiej: Europejski Fundusz Obronny dla rozwoju polskiej obronności, zorganizowanej przez Komisję Europejską razem z Agencją Lotniczą Altair, wydawcą miesięcznika RAPORT-wto.
Korzystając z licznej obecności przedstawicieli sektora obronnego i środowisk naukowych na MSPO 2018, pomysłodawcy seminarium kieleckiego zamierzają przeprowadzić debatę na temat szans i wyzwań wynikających z możliwości wykorzystania EDF przez polskie przedsiębiorstwa. Głównym celem jest podniesienie świadomości branży zbrojeniowej na temat EDF i zachęcenie polskich podmiotów do ubiegania się o środki Funduszu.
Spotkanie będzie również okazją do omówienia harmonogramu prac związanych z wdrażaną obecnie fazą pilotażową oraz negocjowanym EDF na lata 2021-2027, w tym szczegółów dotyczących procedur konkursowych. Polskie podmioty, które już zakwalifikowały się do finansowania ze środków europejskich, podzielą się doświadczeniami z procesu zawierania konsorcjum.
Seminarium stanowi kontynuację dotychczasowych działań administracji rządowej, ukierunkowanych na szerzenie wiedzy na temat EDF. Moderatorem będzie ambasador Tadeusz Chomicki z Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przewidywana agenda:
13.00 – 13.10 Założenia i cele Europejskiego Funduszu Obronnego
Marcin Wróblewski - zastępca dyrektora Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ

13.10 – 13.20 Przyszłość europejskiej obronności
dr Marcin Terlikowski – kierownik programu Bezpieczeństwo Międzynarodowe, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

13.20 – 13.40 Europejski Fundusz Obronny – nowa perspektywa dla europejskiego i polskiego przemysłu obronnego
Maciej Szymański – Policy Officer, Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, Komisja Europejska

13.40 – 14.00 Sesja pytań i odpowiedzi

14.00 – 14.15 Przerwa kawowa

14.15 – 14.30 Możliwości finansowania przez UE prac badawczych w obszarze obronności
Przemysław Woźniak – starszy specjalista, Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego, Ministerstwo Obrony Narodowej

14.30 – 14.45 Możliwości finansowania przez UE prac rozwojowych w obszarze obronności
Karina Glapka – główny specjalista, Departament Polityki Zbrojeniowej MON

14.45 – 15.15 Dotychczasowe doświadczenia polskich firm z ubiegania się o środki EDF
Krzysztof Samp – wiceprezes Zarządu, iTTi sp. z o.o.
dr inż. Rafał Namiotko – zastępca dyrektora Działu Rozwoju Technologii i Wdrożeń Centrum Techniki Morskiej S.A.

15.15 – 15.30 Wsparcie przemysłu na rzecz udziału w projektach EDF
Zbigniew Skrzyński - główny specjalista, Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

15.30 – 16.00 Sesja pytań i odpowiedzi


Drukuj Góra