Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Zminiaturyzowany monokular uniwersalny MU-3MS to najnowsze urządzenie noktowizyjne, przeznaczone do obserwacji w warunkach nocnych przez indywidualnego użytkownika. Jest to obecnie jedno z najlżejszych urządzeń noktowizyjnych na świecie.

Zdjęcie: PCO

Urządzenie oferowane przez warszawskie PCO charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest oparte o 16-mm wzmacniacz obrazu INTENS z wysokim FOM i doskonałymi parametrami detekcji, rozpoznawania i identyfikacji (ang. detection, recognition and identification – DRI). Jest dostępny w wersji z obrazem z zielonym fosforem (P43) lub białym fosforem o wysokim kontraście (P45 – ONYX). Automatyczne bramkowanie (ang. auto-gating – ATG) zapewnia ochronę sprzętu w razie nagłej ekspozycji na ostre źródło światła. MU-3MS jest wyposażony w automatyczną regulację wzmocnienia (ang. automatic gain control – AGC) i zapewnia wysoką niezawodność w najtrudniejszych warunkach pracy (standard wojskowy).

Monokular jest wielofunkcyjny. To ręczne urządzenie obserwacyjne, montowane na głowie lub hełmie, jednoczone z jednym okularem lub w formie stereoskopowych gogli, do obsługi bez użycia rąk lub montażu na broni z szyną Picatinny. Może być zanurzany w wodzie o głebokości do 20 m. Jest kompatybilny z szerokim wyborem najpopularniejszych hełmów bojowych oraz większością celowników optycznych. Ma wbudowany 2-stopniowy iluminator IR, który umożliwia pracę w całkowitych ciemnościach (piwnice, jaskinie itp.), a także włącznik/wyłącznik podczerwieni i wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii w polu widzenia monokularu. Układ zasilania zapewnia ponad 40 godzin pracy ciągłej.

MU-3MS to jeden z najlżejszych okularów jednoocznych o masie zaledwie 260 g. Urządzenie jest jednocześnie wytrzymałe – dzięki zastosowaniu najwyższej klasy stopów aluminium – niezawodne i zgodne z pełną specyfikacją wojskową. Charakteryzuje się kompaktową i ergonomiczną konstrukcją z nowoczesnymi, asferycznymi elementami optycznymi. Wyposażono go w nowy włącznik/wyłącznik podczerwieni, zapobiegający przypadkowej aktywacji. Konstrukcja monokulara i dostępne akcesoria umożliwiają zastosowanie przystawki termowizyjnej (wprojektowanie obrazu termowizyjnego w obraz noktowizyjny tzw. combo). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.