Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
04 września 2018

Zminiaturyzowany monokular uniwersalny MU-3MS to najnowsze urządzenie noktowizyjne, przeznaczone do obserwacji w warunkach nocnych przez indywidualnego użytkownika. Jest to obecnie jedno z najlżejszych urządzeń noktowizyjnych na świecie.

Zdjęcie: PCO

Urządzenie oferowane przez warszawskie PCO charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest oparte o 16-mm wzmacniacz obrazu INTENS z wysokim FOM i doskonałymi parametrami detekcji, rozpoznawania i identyfikacji (ang. detection, recognition and identification – DRI). Jest dostępny w wersji z obrazem z zielonym fosforem (P43) lub białym fosforem o wysokim kontraście (P45 – ONYX). Automatyczne bramkowanie (ang. auto-gating – ATG) zapewnia ochronę sprzętu w razie nagłej ekspozycji na ostre źródło światła. MU-3MS jest wyposażony w automatyczną regulację wzmocnienia (ang. automatic gain control – AGC) i zapewnia wysoką niezawodność w najtrudniejszych warunkach pracy (standard wojskowy).

Monokular jest wielofunkcyjny. To ręczne urządzenie obserwacyjne, montowane na głowie lub hełmie, jednoczone z jednym okularem lub w formie stereoskopowych gogli, do obsługi bez użycia rąk lub montażu na broni z szyną Picatinny. Może być zanurzany w wodzie o głebokości do 20 m. Jest kompatybilny z szerokim wyborem najpopularniejszych hełmów bojowych oraz większością celowników optycznych. Ma wbudowany 2-stopniowy iluminator IR, który umożliwia pracę w całkowitych ciemnościach (piwnice, jaskinie itp.), a także włącznik/wyłącznik podczerwieni i wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii w polu widzenia monokularu. Układ zasilania zapewnia ponad 40 godzin pracy ciągłej.

MU-3MS to jeden z najlżejszych okularów jednoocznych o masie zaledwie 260 g. Urządzenie jest jednocześnie wytrzymałe – dzięki zastosowaniu najwyższej klasy stopów aluminium – niezawodne i zgodne z pełną specyfikacją wojskową. Charakteryzuje się kompaktową i ergonomiczną konstrukcją z nowoczesnymi, asferycznymi elementami optycznymi. Wyposażono go w nowy włącznik/wyłącznik podczerwieni, zapobiegający przypadkowej aktywacji. Konstrukcja monokulara i dostępne akcesoria umożliwiają zastosowanie przystawki termowizyjnej (wprojektowanie obrazu termowizyjnego w obraz noktowizyjny tzw. combo). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.