Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego tematem przewodnim stoiska Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP jest przeciwdziałanie zagrożeniom CBRN. Zaprezentowane zostały m.in. roboty mobilne PIAP wyposażone w pełną gamę akcesoriów i detektorów do zdalnego rozpoznania i pomiarów skażeń.

IBIS® z akcesoriami CBRN w malowaniu dla Państwowej Straży Pożarnej. Takie roboty zostały dostarczone PSP w br.

Instytut PIAP wystawia swoje produkty na stoisku w Hali D. Dodatkowo prezentowany jest robot IBIS® z funkcją automatycznego pobierania manipulatorem czujników skażeń biologicznych, chemicznych i radioaktywnych z zasobnika na bazie mobilnej. Po raz pierwszy w ofercie prezentowanej na MSPO pojawiają się wyrzutniki pirotechniczne angielskiego producenta CSL, którego dystrybutorem w Polsce i na rynki zagraniczne jest Instytut PIAP.

IBIS® jest robotem przeznaczonym do działań pirotechnicznych oraz prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany m.in. do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego czy działań ratowniczych.

Prezentowana na targach sześciokołowa platforma mobilna robota IBIS®, z niezależnym napędem na każde z kół, wyposażona jest w zestaw akcesoriów CBRN, umożliwiający:
- pozyskiwanie materiału do analizy laboratoryjnej poprzez dokonywanie wymazów środowiskowych na powierzchniach obiektów,
- pobieranie próbek podłoża,
- wykrywanie i pomiar promieniowania α, β, γ oraz x,
- pozyskiwanie cząsteczek chemicznych z powietrza i cieczy do dalszej analizy laboratoryjnej,
- pobieranie i magazynowanie próbek cieczy,
- wyświetlanie wyników pomiarów skażeń na mapie terenu.

Robot IBIS® na lotnisku w Modlinie / Zdjęcia: Instytut PIAP

Odpowiadające tym wymogom prezentowane są akcesoria CBRN wyprodukowane w PIAP:
- wymazówka środowiskowa do pozyskiwania materiałów do analizy laboratoryjnej, poprzez dokonanie wymazu na powierzchni obiektów, na których mogły nagromadzić się nieznane substancje,
- próbnik podłoża służący do pobierania próbek skażonego podłoża (ziemia, piasek, lód, itp.) zabezpieczony przed kontaminacją robota,
- R-Sensor (EKO-C) umożliwiający wykrywanie i pomiar promieniowania,
- możliwe jest sterowanie radiometrem i wyświetlanie wyników poprzez konsolę akcesoriów,
- Adsorber SPME służący do akwizycji cząsteczek chemicznych z powietrza i cieczy,
- Modułowy próbniki cieczy do pobierania magazynowania próbek płynów za pomocą kilku rodzajów końcówek pobierających, 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.