Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
07 września 2018

- W Polsce poszukujemy partnerów w produkcji systemów stacjonarnych. Zależy nam na znalezieniu polskiego partnera, który zająłby się produkcją wyposażenia stanowisk, w tym układów zasilania systemu wykrywania bezzałogowców – mówi Dave Eldridge, dyrektor sprzedaży Chess Dynamics w rozmowie z Grzegorzem Sobczakiem.

Dave Eldridge, dyrektor sprzedaży Chess Dynamics przy demonstratorze stanowiska operatora systemu AUDS / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

- Na stoisku Instytutu Systemów Bezpieczeństwa jest eksponowany samochód rozpoznania i dozoru ze zintegrowaną głowicą, wyposażoną w kamery termalne i radar, produkcji Chess Dynamics. To nowe rozwiązanie, w porównaniu do opracowanego w 2015. Jakie cechy funkcjonale oferuje nowe rozwiązanie?

- Rozwiązania, które obecnie proponujemy, mają lepsze parametry techniczne. Prezentowany przez nas system Hawkeye VS (Vehicle System) obejmuje głowicę optoelektroniczną z kamerą pracującą w podczerwieni i w zakresie światła widzialnego zapewniające obraz w standardzie HD, sprzężony z radarem obserwacji obiektów naziemnych. Prezentujemy także system Hawkeye AD (Air Defence), który również zawiera głowicę optoelektroniczną standardu HD i radar śledzący obiekty latające. Jest to rozwiązanie zapewniające obronę powietrzną na krótkim dystansie. Takie właśnie rozwiązanie prezentujemy na samochodzie prezentowanym przez Instytut Systemów Bezpieczeństwa.

- Głowica Chess Dynamics została niedawno wybrana jako element systemu rozpoznania okrętu ORP Hydrograf. Jakie doświadczenia w tej dziedzinie ma Pana przedsiębiorstwo?

- System zamontowany na Hydrografie nosi nazwę Sea Eagle EOSS (Electro-Optic Surveillance System). Obejmuje kamerę wielospektralną i kamerę światła widzialnego. Ma także zamontowany dalmierz laserowy. System zapewnia nie tylko obserwację, ale także automatyczne wykrywanie celów. Podobne rozwiązania dostarczyliśmy dla ponad 60 różnych okrętów.

Głowica rozpoznawcza ze zintegrowanymi kamerami termalnymi i radarem w rozwiązaniu Instytutu Systemu Bezpieczeństwa / Zdjęcie: Michał Likowski

- Wasza głowica optoelektroniczna i radarowa może być jednym z kluczowych elementów polskiego systemu antydronowego. Czy jest prawdą, że jesteście otwarci na transfer technologii i przeniesienie do Polski produkcji tych systemów?

 - Dostarczamy systemy wykorzystywane do wykrywania bsl-i AUDS w różnych konfiguracjach. Są to rozwiązania mobilne lub stacjonarne. W Polsce poszukujemy partnerów w produkcji systemów stacjonarnych. Zależy nam na znalezieniu polskiego partnera, który zająłby się produkcją wyposażenia stanowisk, w tym układów zasilania systemu wykrywania bezzałogowców. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.