Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

07 września 2018

Spółka Parasnake z Kielc jest dystrybutorem tarcz balistycznych Universal Shield Holding. Są one opracowane przez fachowców z jednostek specjalnych, z długoletnią praktyką bojową. Tarcze zapewniają ochronę przed pociskami broni ręcznej, do kalibru 7,62 x 51 NATO włącznie, z wyłączeniem amunicji przeciwpancernej.

Jeden z kształtów tarcz, zaprojektowanych na bazie doświadczeń operatorów formacji specjalnych

Zwraca uwagę bardzo specyficzny kształt tarcz. Taka konfiguracja ułatwia operatorom podparcie broni i prowadzenie szybkiego ognia. Niektóre tarcze służą do zabezpieczania pojazdów, w tym motocykli. Urządzenia funkcjonują niezawodnie w szerokim zakresie temperatur, od – 50 do + 70°C. Wychwytują także pociski wystrzelone pod ostrym kątem, nie dając rykoszetów. Nie pękają przy ekstremalnie silnych udarach. Spółka udziela na nie 10 lat gwarancji.

Parasnake jest również dystrybutorem Riflescope Camera System (RCS), opracowanego przez niemieckie przedsiębiorstwo VTQ. Jest to urządzenie ułatwiające koordynację ognia oraz trening snajperów. Obraz z pojedynczego celownika optycznego jest przekazywany na monitor stanowiska dowodzenia. Jest to szczególnie istotne przy akcjach antyterrorystycznych, podczas których nawet kilku snajperów może strzelać jednocześnie do pojedynczego celu. Dowódca akcji, na postawie obrazu przesyłanego z celowników optycznych, daje zielone światło umożliwiające otwarcie ognia. Taka informacja jest wyświetlana w lunecie.

Główne elementy systemu Riflescope Camera System / Zdjęcia: Marek Czerwiński
Przesyłanie obrazu następuje bezprzewodowo, jednak w warunkach możliwych zakłóceń sygnału korzysta się z łączności kablowej. Specjalna antena pozwala umieścić stanowisko dowodzenia nawet w odległości 40-50 km od pozycji snajperów. Urządzenie RCS ułatwia szkolenie zespołu strzelców wyborowych (standardowo 4 snajperów, ale można rozszerzyć program do 8-12 strzelców) i wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo trafienia celów . 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.