Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

07 września 2018

Mactronic to polska firma, założona w 1989 roku. Specjalizuje się w oświetleniu taktycznym i patrolowym. Na uwagę zasługują najnowsze latarki taktyczne TLR – 7 i TLR – 8 firmy Streamlight, mocowane na broni. Ostatnia wyposażona jest w czerwony laser.

Zdjęcie: Marek Czerwiński

Bardzo ciekawą propozycją jest zestaw MICRO RONI G4 (4 generacji), służący do przekształcania współczesnej broni krótkiej w poręczny subkarabinek strzelający amunicją pistoletową. Pozwala to zwiększyć zasięg skutecznego strzału do ok. 75 metrów oraz poprawić ergonomię broni. MICRO RONI jest produktem izraelskiej firmy CAA i współpracuje ze pistoletami Glock, Beretta APX, Smith & Wesson M&P standard i M2.0 oraz CZ P10C i CZ P07 i P09.

Przekształcenie pistoletu w karabinek jest bardzo proste. Nie wymaga rozkładania broni, a jedynie włożenia jej w odpowiednie miejsce i zablokowania w pozycji zabezpieczonej. Grzbietowa szyna Picatinny umożliwia zastosowanie praktycznie wszystkich celowników mechanicznych i optycznych, w tym kolimatorów. Dwie szyny boczne służą do montażu dodatkowych akcesoriów, np. laserowego wskaźnika celu.

MICRO RONI G4 zapewnia obustronne zabezpieczenie języka spustowego pistoletu. Poprzez złożenie kolby uzyskujemy możliwość skrytego przenoszenia. Zapasowy magazynek jest osadzony w chwycie przednim, zwiększa to jednostkę ognia dyslokowaną w obrębie broni oraz ułatwia wymianę. Powiększono okno wyrzutowe łusek. Zestaw zapewnia bezpośredni dostęp do zwalniacza zamka pistoletu. Wyróżnikiem w stosunku do MICRO RONI Gen3 jest także zamknięte okno nakładki na zamek pistoletu oraz zmieniony, trójkątny wylot lufy z dodatkową nakładką.

Zestaw w stanie złożonym/rozłożonym ma długość 376/589 mm, masa wynosi 800 g. Wykonany jest z tworzyw sztucznych i duralu.  


Drukuj Góra