Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

07 września 2018

Na stoisku Grupy WB zaprezentowano kilka nowości. Jedną z nich jest Warmate 2, większa i bardziej zaawansowana technicznie odmiana amunicji krążącej, niż doskonale znany zestaw kupiony w m.in. przez Wojska Obrony Terytorialnej.

 Zdjęcie: Michał Likowski

Egzemplarz prezentowany w Kielcach nie był makietą, ale w pełni sprawnym i latającym bsl. Prace nad konstrukcją rozpoczęto niecałe 2 lata temu, ze względu na zainteresowanie potencjalnych odbiorców.

Samolot ma masę ok. 30 kg i głowicę bojową – zaprojektowaną przez WITU – o wadze 5 kG, którą ulokowano blisko punktu ciężkości samolotu. Silnik elektryczny, napędzający śmigło pchające, zapewnia prędkość przelotową ok. 100 km/h, która wzrasta w momencie nurkowania, przed uderzeniem w cel, do ok. 160 km/h.

W nosie kadłuba zainstalowano dwie kamery: światła dziennego i pracującą w podczerwieni. Zmodyfikowano system celowniczy, dzięki któremu operator nie musi, jak w przypadku mniejszego Warmate, ręcznie umiejscowić atakowanego obiektu w dwóch kołach celowniczych. Wystarczy zaznaczyć cel, a trajektorię dolotu określa pokładowy komputer.

Przygotowanie systemu do pracy wymaga ok. 10 minut, zaś sam proces startu trwa ok. 2 minut., którego finałem jest wystrzelenie z mechaniczno-elektrycznej platformy startowej. Dopiero po jej opuszczeniu uruchamia się pokładowy układ napędowy. Limitowany możliwościami systemów łączności zasięg lotu wynosi ok. 20 km, zaś długotrwałość to 2 godziny.

Prototypy przeszły już cały, zakładany program prób. Obecnie kompletne zestawy są gotowe do sprzedaży. Negocjacje w tej sprawie trwają i mogłyby zakończyć się pierwszymi dostawami już w 2019.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.