Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 maja 2019

Niezależnie od tego o jakiej branży mówimy – wszędzie mamy do czynienia z łącznością opartą o sieci IP. Pamiętajmy, że mówimy o infrastrukturze krytycznej, czyli łakomym kąsku dla terrorystów, czy wrogów
w przypadku regularnych działań zbrojnych.

Łączność jest nerwem każdej organizacji i jej pozbawienie, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia będzie miało dramatyczne skutki. Radiotelefony cyfrowe w systemie TETRA lub DMR – niezależnie od producenta – stacje bazowe wykorzystują sieci IP do zarządzania i komunikacji.

Telefonia komórkowa wykorzystuje sieć IP do zarządzania i komunikacji, czyli jeśli dojdzie do sytuacji, w której nie będzie działać telefonia komórkowa i nasz softswitch zostanie zablokowany przez skuteczny cyberatak np. typu DDoS i zostanie zablokowana stacja bazowa systemu radiotelefonii – mamy do czynienia z sytuacją tupu blackout. I nie mamy łączności. Dowódcy, dyrektorzy, kierownicy nie są w stanie zarządzać organizacją. Zaczyna panować wszechogarniający chaos.


Zastosowanie rozwiązania DGT Cyber Protektor pozwala na całkowitą separację stron: warstwy IP i warstwy TDM – ich działanie jest niezależne. Komunikacja krytyczna jest realizowana nawet przy całkowitej blokadzie warstwy IP. DGT Cyber Protektor pozwala na manualne wymuszenie pracy systemu wyłącznie w warstwie bezpiecznej. Pozwala to spełnić zapisany w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 wymóg, aby zapewnić uruchomienie alternatywnych metod umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, który obowiązuje w sytuacji wprowadzenie III stopnia alarmowego CRP (stopień CHARLIE-CRP).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.