Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
08 maja 2019

Niezależnie od tego o jakiej branży mówimy – wszędzie mamy do czynienia z łącznością opartą o sieci IP. Pamiętajmy, że mówimy o infrastrukturze krytycznej, czyli łakomym kąsku dla terrorystów, czy wrogów
w przypadku regularnych działań zbrojnych.

Łączność jest nerwem każdej organizacji i jej pozbawienie, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia będzie miało dramatyczne skutki. Radiotelefony cyfrowe w systemie TETRA lub DMR – niezależnie od producenta – stacje bazowe wykorzystują sieci IP do zarządzania i komunikacji.

Telefonia komórkowa wykorzystuje sieć IP do zarządzania i komunikacji, czyli jeśli dojdzie do sytuacji, w której nie będzie działać telefonia komórkowa i nasz softswitch zostanie zablokowany przez skuteczny cyberatak np. typu DDoS i zostanie zablokowana stacja bazowa systemu radiotelefonii – mamy do czynienia z sytuacją tupu blackout. I nie mamy łączności. Dowódcy, dyrektorzy, kierownicy nie są w stanie zarządzać organizacją. Zaczyna panować wszechogarniający chaos.


Zastosowanie rozwiązania DGT Cyber Protektor pozwala na całkowitą separację stron: warstwy IP i warstwy TDM – ich działanie jest niezależne. Komunikacja krytyczna jest realizowana nawet przy całkowitej blokadzie warstwy IP. DGT Cyber Protektor pozwala na manualne wymuszenie pracy systemu wyłącznie w warstwie bezpiecznej. Pozwala to spełnić zapisany w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 wymóg, aby zapewnić uruchomienie alternatywnych metod umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, który obowiązuje w sytuacji wprowadzenie III stopnia alarmowego CRP (stopień CHARLIE-CRP).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.