Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 maja 2019

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa – Eropoltech w 2019 powróciły do Warszawy, do nowoczesnego Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Ekspozycję Europoltech’ 2019 tworzą prezentacje 150 wystawców, którzy postarają się zainteresować swoimi najnowszymi rozwiązaniami polskie służby mundurowe, ale także zagranicznych gości przybywających na IX Międzynarodową Konferencję Policyjną organizowaną, jak zwykle przez Komendę Główną naszej Policji.

Główny nurt debat konferencyjnych – z udziałem przedstawicieli EUROPOLU i INTERPOLU – koncentrować się będzie wokół Innowacji w bezpieczeństwie w dobie współczesnych zagrożeń. Wiodącymi zaś tematami paneli dyskusyjnych będą: Zagrożenia terrorystyczne, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz Cyberbezpieczeństwo.

Nie ma więc wątpliwości, że uczestnicy konferencji odwiedzając ekspozycje targowe szukać będą sprzętu i systemów oprogramowań, pozwalających na neutralizację i eliminację obecnych i przyszłych zagrożeń dla społeczeństw europejskich na tych właśnie polach.

Jak w poprzednich edycjach Europoltech’2019 – organizowane jak zwykle przez Targi Gdańskie SA we współpracy z Komendą Główną Policji oraz we współdziałaniu ze służbami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, formacjami bezpieczeństwa państwa, Wojskami Specjalnymi i Żandarmerią Wojskową – dedykowane są specjalistom, wysokiej klasy zawodowcom w mundurach i bez nich.

Dzień otwarty – po raz pierwszy

Jest jednak pewne novum – po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Gdańskie i Komenda Główna Policji ogłaszają dzień otwarty Europoltech’2019  – 10 maja wszyscy chętni, po uprzedniej rejestracji w recepcji targowej, będą mogli bezpłatnie odwiedzić ekspozycję targową.

Wstęp na teren ekspozycji targowej umożliwiają zaproszenia i identyfikatory wydawane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Po identyfikatory, upoważniające do zwiedzania targów, zwracać się mogą oprócz służb mundurowych również niezależni eksperci, członkowie stowarzyszeń, instytucji, firm, przedstawiciele mediów oraz szkół i uczelni związanych z problematyką bezpieczeństwa.

Wstępny przegląd katalogu ekspozycyjnego przekonuje, że wszyscy zarejestrowani odwiedzający targi  będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi ofertami sprzętu i wyposażenia z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności, teleinformatyki, ochrony obiektów i osób, ratownictwa, ochrony granic, kontroli ruchu drogowego oraz sprzętu  i uzbrojenia dla Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej i oddziałów antyterrorystycznych. Zaprezentowane zostaną też rozwiązania technologiczne zwiększające skuteczność walki z przestępczością oraz wzmacniające bezpieczeństwo osobiste funkcjonariuszy. Nie może być więc wątpliwości, że Europoltech’2019 w Warszawie tworzy grunt do nawiązania osobistych kontaktów dla tych, którzy planują, zarządzają i modernizują, starając się w jak najlepszy sposób inwestować publiczne środki przeznaczone na ochronę i bezpieczeństwo społeczeństwa z tymi, którzy mają nowe pomysły i nowe rozwiązania na nowe wyzwania XXI w. Jest to więc także miejsce spotkań z nowymi technologiami decydentów, polityków, przedstawicieli administracji państwowej i delegacji zagranicznych.

Miejsce zdarzenia i wiek polskiej kryminalistyki

Jednym z ważnych wydarzeń Europoltech’2019 będzie VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Miejsce zdarzenia, organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji i Międzynarodowe Targi Gdańskie. Tematem przewodnim konferencji będą skomplikowanie i złożone oględziny miejsca zdarzenia oraz identyfikacja ofiar katastrof masowych. Omówiona zostanie metodyka działań służb na miejscu zdarzenia o skomplikowanym i złożonym charakterze, użycie nowoczesnych mobilnych technologii na miejscu zdarzenia, badanie trudnych śladów i współpraca organów bezpieczeństwa państwa i koordynacja działań na miejscu zdarzenia o charakterze masowym.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji zaprasza również na wystawę historyczną upamiętniającą 100-lecie polskiej kryminalistyki. W ramach ekspozycji ukazane zostaną zmiany, jakie zaszły w kryminalistyce od okresu międzywojennego aż po dzień dzisiejszy. Twórcy wystawy przybliżają też ciekawe wydarzenia z przeszłości ilustrowane eksponatami obrazującymi wyposażenie laboratoriów kryminalistycznych na przestrzeni ostatnich stu lat.

Pokazy i warsztaty

Podczas Europoltech’2019 planowany jest także pokaz nowoczesnych technologii dla służb mundurowych  – organizowany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ma on jest zaprezentować najnowsze rozwiązania z obszaru technologii bezpieczeństwa, dostarczane przez polskie i zagraniczne firmy oraz instytucje naukowe w akcji. Dwudniowy pokaz przybliżyć ma innowacyjne rozwiązania do identyfikacji osób na podstawie biometrii twarzy, mikrokamery osobiste do obserwacji i dokumentacji zdarzeń, informatyczne systemy analityczne, czy mobilne środki łączności bezprzewodowej.

Ciekawie zapowiadają się konferencja i warsztaty szkoleniowe Ratownictwo w służbach – wyzwanie i zobowiązanie. Mają one zaprezentować możliwości wykorzystania zawodowych ratowników medycznego w Policji oraz stworzyć platformę wymiany poglądów i wypracowywania kierunków zmian w organizacji ratownictwa w formacjach mundurowych.

Krajowe Stowarzyszenie Informacji Niejawnych i Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oferują podczas Europoltech’2019 porady prawne i konsultacje z zakresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych oraz wdrażania procedur ich ochrony w firmach i instytucjach. Na terenie targów planowane są pokazy dynamiczne, a także praktyczne szkolenia i warsztaty kwalifikowanej pierwszej pomocy dla policjantów.

Supernowoczesny 2019 dla najlepszych

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć Europoltech’2019 jest program Supernowoczesny 2019, którego misją jest promocja produktów charakteryzujących się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikatowymi walorami eksploatacyjnymi. Komisję Konkursową programu Supernowoczesny 2019 tworzy Rada Programowa Targów, w skład której wchodzą zastępcy szefów służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa państwa. Laureaci uhonorowani zostaną nagrodami: Złotą, Srebrną i Brązową Gwiazdą Policji. Swoją nagrodę, Laur Graniczny, przyzna również Komendant Główny Straży Granicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.