Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

09 maja 2019

Zaledwie przed miesiącem – 5 kwietnia br. o godz. 11:00 z lotniska Zielona Góra-Babimost wzbił się w powietrze pierwszy przeznaczony do prób w locie prototyp nowego polskiego kompozytowego samolotu odrzutowego Flaris spółki Metal Master i wykonał pierwszą serię krótkich wzlotów i lądowań.

Za sterami maszyny siedział Wiesław Cena –  jeden z najlepszych w Polsce pilotów doświadczalnych. Wzloty wykonane tego dnia potwierdziły dobrą stateczność i sterowność Flarisa, a także niespodziewanie dużą jego dzielność w trudnych warunkach pogodowych.

Odrzutowiec wzbija się w powietrze po zaledwie 100 m rozbiegu, a jego wznoszenie może osiągnąć nawet do 30 m/s. Amerykański turbowentylatorowy silnik odrzutowy Williams FJ33 o masie ok. 140 kg działał bez zarzutu przy różnych wartościach ciągu.

Samolot ten charakteryzujący się bardzo dobrymi osiągami, jak też zwartą, a przy tym lekką i elegancką sylwetką  – już w niedalekiej przyszłości – może stać się atrakcyjną ofertą dla powiększającej się systematycznie flotylli statków powietrznych Straży Granicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.