Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 maja 2019

Prezentowana na stoisku Służby Więziennej 2-sobowa cela dla osadzonych wyposażona jest w 2 systemy otwierania: klasyczny  – w postaci zamka i zasuwy i elektroniczny – w formie zamka elektronicznego.

Wchodzę do środka. W skład standardowego wyposażenia wchodzą: 2-piętrowe łóżko (z kocem, materacem, pościelą i ręcznikiem dla każdego z osadzonych), szafka, stół, 2 krzesła i 2 zestawy plastikowych sztućców. Jeżeli dyrektor zakładu wyrazi zgodę – może zostać wyposażona również w elementy dodatkowe, np. telewizor lub konsolę do gier. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osadzonych cela jest stale monitorowana. Pod monitoringiem znajduje się również oddzielona od reszty pomieszczenia metalową przegrodą ubikacja, będąca do dyspozycji osadzonych.

Co z zachowaniem prywatności w takiej sytuacji?  – Kamera skierowana na toaletę jest zmodyfikowana w taki sposób, by newralgiczne miejsca były zamazane – tłumaczy obecny na stoisku przedstawiciel Służby Więziennej. Cela wyposażona jest również w system radiowy z regulacją głośności. Jeżeli cela nie jest monitorowana, wzywanie pomocy odbywa się za pomocą systemów telefonicznych, za pomocą których osadzeni mogą skontaktować się bezpośrednio z oddziałowym.

W jaki sposób osadzeni zwracają się do swoich opiekunów?  – Różnie – odpowiada przedstawiciel SW:  – panie oddziałowy, panie kierowniku. My również w stosunku do osadzonych zwracamy się per „pan”. Staramy się utrzymywać poprawne relacje, a zarazem wdrażamy zasady komunikacji międzyludzkiej. Obowiązkiem Służby Więziennej jest nauczyć osadzonego powrotu do społeczeństwa.


Drukuj Góra