Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 maja 2019

Na targach Europoltech’2019 w Warszawie wystawiono również dwie interesujące konstrukcje amerykańskiej spółki Colt – rewolwer Cobra kalibru .38 Special i pistolet Colt wz. 1911 A1 kalibru . 45 ACP.

Rewolwer zbudowany jest na średnim szkielecie, z lufą 2 calową (51 mm) i bębnem na 6 nabojów. Broń przeznaczona jest dla funkcjonariuszy policji. Nowa konstrukcja tej broni stanowi zaprzeczenie rozpowszechnionej opinii, jakoby rewolwery były bronią przestarzałą.

Pistolet zaś jest klonem nieśmiertelnego Colta z 1911, ale broń ta – mimo upływu czasu – w tym wypadku w wykończeniu pustynnym, wraz z dolną szyną Picatinny jest dobrze dostosowana do współczesnego pola walki. Zwracają uwagę taktyczne przyrządy celownicze i kapitalny, ergonomiczny kształt okładzin rękojeści.

Ponadczasow nabój kaliber .45 ACP wraca do łask żołnierzy wojsk specjalnych dzięki wysokiemu działaniu obalającemu pocisku. Jako że po czterdziestce piątce po prostu nie trzeba poprawiać.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.