Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 maja 2019

AMZ Kutno zaprezentowała na Europoltech 2019 szereg pojazdów specjalnych, przeznaczonych dla służb mundurowych. W ofercie spółki są  pojazdy takie jak: więźniarka i samochód operacyjno-konwojowy.

Wiceprezes Zarządu AMZ Kutno Jarosław Stachowski przed eksponowanym na targach Europoltech 2019 lekkim transporterem opancerzonym Tur VI

Na zewnątrz hali targowej wystawiono lekki kołowy transporter opancerzony, przygotowany na podwoziu Forda F550. Ochrona balistyczna pojazdu spełnia wymagania II poziomu wg STANAG 4569. W praktyce transporter ten jest odporny na odłamki artyleryjskie i pociski z broni strzeleckiej kal. 7,62 i 12,7 mm. Pojazd może przewozić 10 żołnierzy, wraz z  wyposażeniem. Koła transportera wyposażone są we wkładki masywowe, umożliwiające dalszą jazdę po przestrzeleniu opon. Dla komfortu załogi pojazd ma klimatyzację,  niezależne ogrzewanie i filtrowentylację.

W opcji transporter opancerzony może być wyposażony np. w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia (z karabinem maszynowym do kal. 12,7 mm włącznie) lub rampę szturmową.


Drukuj Góra