Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 maja 2019

Ciekawa propozycją Mossberga był karabin samopowtarzalny MMR – Pro, zaprezentowany na targach w Warszawie, a modyfikowany przez mistrza Jerrego Miculka.

Mossberg MMR - Pro kalibru .224 VLK

Doczekał się on także odmiany pod nabój 224 Valkyrie. Jest to nabój małokalibrowy, który został opracowany przez firmę Federal w 2017.  Przy pocisku o masie 5,83 g zapewnia kapitalną balistykę nawet na dystansach 800 – 900 m. To prawdziwy nabój nowej generacji, typowany na następcę 5.56 x 45 (.223 Rem.).  Mała długość całkowita nowej amunicji powoduje, iż mieści się ona w standardowych magazynkach od M16. Bardzo upraszcza to konstrukcję.

MMR – Pro jest dostępny także w popularnym kalibrze 5,56 x 45 mm/.223 Rem.  Broń może strzelać zarówno nabojem wojskowym, jak i cywilnym. Ulepszenia Miculka dotyczą lepszej lufy (wykonanej ze stali nierdzewnej, o średniej masie), nowego hamulca wylotowego, poprawionego mechanizmu spustowego oraz taktycznego łoża wyższej klasy. Dzięki temu nabywca otrzymuje broń gotową, nie wymagającą żadnego dodatkowego tuningu. MMR – Pro kosztuje ok. 6 tys. zł. Dostępne są także wersje standardowe – znacznie tańsze, o oznaczeniu MMR Carbine. 

Mossberg w 2019 wprowadził  nową wersję  karabinu wyborowego MVP Long Range – LR Thunder Ranch., w kalibrach .5,56 x 45 mm/.223 Rem. i 7,62 x 51 mm/.308 Win. Broń ma lufy długości 508 mm i syntetyczną  osadę w kamuflażu Kuiu. Wysokość poduszki policzkowej jest regulowana.

Spółka wystawiła w tym roku strzelby pump action z łożami z ciemnego amerykańskiego, orzecha. Seria nosi oznaczenie Retrograde i obejmuje zarówno modele 500 jak i 590 A1.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.