Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

06 września 2019

Rozmowa z prezesem Targów Kielce, dr. Andrzejem Mochoniem

 

Jak Pan ocenia tegoroczne MSPO?

Strzałem w dziesiątkę był wybór USA na państwo wiodące. Amerykanie byli obecni na targach na wielu płaszczyznach, w tym politycznej i merytorycznej. Odwiedzili nas ważni przedstawiciele Pentagonu, odpowiedzialni za transakcje handlowe. Specjalną atrakcją uroczystości otwarcia Salonu była obecność astronauty z misji Apollo 15, płk. Alfreda Merrilla Wordena.

Nad Targami, ale i nad Kielcami przeleciały nowoczesne amerykańskie samoloty. Dla mieszkańców miasta była to wielka niespodzianka. Na stoiskach można było zaś zobaczyć dużo ciekawego sprzętu, w tym makietę samolotu F-35, czy czołg Abrams.

A polski udział w Salonie?

Prezydent RP Andrzej Duda był na MSPO po raz czwarty, ale po raz pierwszy otworzył Salon. Później spędził na targach 4 godziny, zapoznając się z wieloma produktami, przede wszystkim rodem z polskiego przemysłu zbrojeniowego. To na pewno zaowocuje wsparciem ośrodka prezydenckiego dla naszych przedsiębiorstw.

Dzięki wsparciu przemysłu polskie Siły Zbrojne coraz bardziej się modernizują. MSPO pomaga w tym w sposób trudny do przecenienia. I tak na pewno będzie w kolejnych latach.

 

Salon jest jednak Międzynarodowy...

Tak. Targi coraz bardziej się umiędzynarodawiają. Coraz więcej słychać rozmów w innych językach niż polski. W tym roku liczba wystawców zagranicznych przekroczyła 50%.

Powitaliśmy zupełnie nowych gości. Pojawiła się grupa przedsiębiorców z dalekiej Australii. Zapowiedzieli, że w kolejnych latach też będą obecni. I będzie ich więcej.

 

Co z przyszłością Targów?
Targi się rozbudowują. W przyszłym roku rozpoczniemy budowę nowej hali – 12 tys. m2 bez jakiejkolwiek podpory. Wystawcy będą mieli w niej jeszcze większą swobodę.

Polepsza się też dojazd do Kielc. Już wkrótce cała droga z Warszawy będzie dwupasowa. Będzie ją można pokonać w mniej niż półtorej godziny. To na pewno pomoże w rozwoju Targów.

Rozmawiał Tomasz Hypki


Drukuj Góra