Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

06 września 2019

Podczas MSPO koncern MBDA zawarł z MESKO porozumienie dotyczące partnerstwa i zawarł wstępne kontrakty, włączając polską spółkę do swojego globalnego łańcucha dostawców kierowanych pocisków rakietowych. Zlecone prace obejmują produkcję komponentów różnych pocisków, w tym rodziny pocisków przeciwlotniczych CAMM i pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone.

Porozumienie dotyczące włączenia MESKO w globalny łańcuch dostawców MBDA podpisali: dyrektor MBDA ds. współpracy przemysłowej z Polską Warren Devine, dyrektor sprzedaży MBDA UK Adrian Monks, prezes MESKO Tomasz Stawiński i wiceprezes MESKO Gabriel Nowina Konopka / Zdjęcie: MBDA

Warren Devine, dyrektor MBDA ds. współpracy przemysłowej z Polską, powiedział: Umowy te potwierdzają naszą ocenę, że MESKO może dostarczyć odpowiedniej jakości komponenty pocisków rakietowych zgodne z wymagającymi standardami MBDA, jednocześnie zwiększając naszą globalną konkurencyjność. MESKO będzie wartościowym ogniwem w łańcuchu dostawców MBDA i silnym parterem w ścisłej współpracy.

Gabriel Nowina Konopka, wiceprezes MESKO powiedział: Dzisiejsza umowa potwierdza nasze możliwości w zakresie wytwarzania i dostarczania zaawansowanych systemów rakietowych. Staliśmy się właśnie częścią globalnego łańcucha dostaw komponentów do jednego z największych światowych producentów i prowadzimy rozmowy o poszerzeniu tego partnerstwa o kolejne ambitne projekty.

Pociski CAMM i Brimstone są oferowane Polsce w ramach programów Narew i niszczyciel czołgów. Oprócz możliwości wynikających z działania w globalnym łańcuchu dostaw współpraca MBDA zakłada transfer wiedzy dotyczącej technologii rakietowych i know-how dla polskiego przemysłu.


Drukuj Góra