Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
10 września 2020

PCO, lider branży optoelektronicznej, przygotował na tegoroczny MSPO kilka interesujących premier. Nowości warszawskiej spółki w dziedzinie indywidualnego wyposażenia żołnierzy są odpowiedzią na zapotrzebowanie najbardziej wymagających użytkowników, w tym jednostek Wojsk Specjalnych. W nowych urządzeniach zastosowano lekkie oraz wytrzymałe materiały konstrukcyjne, modułową budowę, a także znacznie ulepszono ergonomię. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem doprowadziło to do stworzenia nowatorskich rozwiązań niedostępnych dotychczas na rynku, nie tylko polskim.

Najbardziej oczekiwaną premierą, sygnalizowaną już w 2019, jest Modułowy Zestaw Noktowizyjny MZN-1. Zgodnie z nazwą zapewnia on możliwość konfigurowania urządzenia zgodnie z bieżącymi potrzebami misji, zapewniając optymalne dostosowanie się do wymagań pola walki. W MZN-1 można bardzo łatwo skonfigurować gogle ze wzmacniaczami obrazu 18 mm, 16 mm lub detektorem termowizyjnym w układzie mono- lub binokularowym. W ich konstrukcji szeroko wykorzystano wysokoudarowe tworzywa sztuczne, stopy aluminium i tytanu oraz zastosowano wspólne zasilanie przeniesione z monokulara lub gogli do mostka i wspólne sterowanie z mostka (ON/OFF/IR/IR+). Producent zastosował też unikatową funkcję automatycznego wyłączania monokularów i dostosowanie jasności obrazu do potrzeb sytuacji. Co szczególnie ważne z punktu widzenia użytkownika, baterie zasilające MZN-1 można włożyć dowolnie. Otwarta architektura gogli umożliwia wdrożenie w przyszłości różnych aplikacji (np. wyświetlania danych, scalania obrazów itp.).

Modułowy Zestaw Noktowizyjny MZN-1
Inna nowość PCO to zminiaturyzowany monokular termowizyjny MT-1, który jest najmniejszym urządzeniem w tej technologii w ofercie producenta i jednym z najmniejszych i najlżejszych na świecie. Mimo niewielkiej masy zapewnia doskonałe parametry obrazu. To nowatorskie rozwiązanie techniczne pozwala na użycie go jako ręcznego przyrządu obserwacyjnego lub modułu dołączanego do gogli MZN-1. MT-1 może być także wykorzystywany ze wszystkimi akcesoriami monokularu MU-3M, znacznie rozszerzając jego możliwości.

Monokular noktowizyjny z 18-mm wzmacniaczem obrazu
Kolejną propozycję stanowi monokular noktowizyjny z 18-mm wzmacniaczem obrazu. Jest on spełnieniem oczekiwań klientów preferujących ten rodzaj wzmacniacza, np. produkcji amerykańskiej. Dzięki polimerowemu korpusowi noktowizor zachowuje podobną masę do uznanego monokularu 16 mm MU-3M, jednocześnie współpracując z jego osprzętem, co niewątpliwie może zainteresować dotychczasowych użytkowników tego systemu.

Zminiaturyzowany monokular termowizyjny MT-1
Wdrożenie tych nowatorskich urządzeń wprowadzi nową jakość do Sił Zbrojnych RP, a także stworzy nowe możliwości sprzedaży polskich wyrobów za granicę, lokując je w ścisłej czołówce światowych rozwiązań nokto- i termowizyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.