Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 września 2011

Izraelski Elbit prezentuje nowy hełm lotniczy, o nazwie Targo, przeznaczony dla załóg samolotów bojowych, szkolnych, transportowych i wykonujących misje transportu medycznego.


Co ciekawe, przedstawiciele producenta nie kryją, że hełm stanowi dopełnienie oferty Alenii Aermacchi, ponieważ jest on m.in. przeznaczony dla lotników, użytkujących samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 Master. Pierwsza dostawa Targo, będących pierwszymi hełmami 5. generacji, dla włoskiego lotnictwa wojskowego ma nastąpić jesienią 2011. Prowadzone są także prace, mające na celu uzupełnienie możliwości Targo o wyświetlanie wirtualnych celów (obiektów latających, naziemnych itp.) dla zwiększenia realizmu wykorzystania wirtualnych systemów szkoleniowych, na których opiera się koncepcja LIFT rozwijana w Europie.

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład Targo zostały umieszczone z tyłu czerepu hełmu, dzięki czemu jego kształt jest opływowy i doskonale wyważony. Dodatkowo Targo jest wyposażony we wskaźnik, dzięki któremu możliwe jest wskazywanie celów dla uzbrojenia przenoszonego przez samolot, a także odwzorowanie obrazu ze wskaźnika przeziernego (HUD). Hełm może być także używany podczas szkolenia w symulatorze.

Dodatkowo Elbit zintegrował z Targo okularowe wzmacniacze obrazu AN/VIS-9, wyposażając je w urządzenie zwiększające pole widzenia / Zdjęcie: Bartosz Głowacki


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.