Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 września 2011

Na stoisku Dywizji Bumar Żołnierz zaprezentowano zmodernizowany przez ZM Tarnów 12,7-mm wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor. Najważniejsze zmiany objęły przednią, wydłużoną część komory spustowej. W miejscu dotychczasowego mocowania dwójnogu pojawiła się szyna montażowa, a sam dwójnóg został całkowicie przekonstruowany. Jego podpory rozstawione są szerzej, co lepiej stabilizuje broń podczas strzelania, a jednocześnie pozwala na lepsze złożenie się strzelcowi. Ponadto wprowadzono wspornik z uniwersalną szyną montażową, jako podstawę do mocowania przystawki noktowizyjnej.

Zmodernizowany przez ZM Tarnów wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor kal. 12,7 mm / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Broń została też zaopatrzona w nową poduszkę podpoliczkową. Proponowane modyfikacje nie zostały wprowadzone do broni seryjnej, bowiem producent oczekuje na decyzje wojska, co do zakresu zmian w wkbw Tor.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.