Na posiedzeniu plenarnym 5 września 2007 Komisja Konkursowa XV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego pod przewodnictwem Olafa Gajla, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała nagrody i wyróżnienia związane z tegorocznym MSPO. Do konkursu wpłynęło 60 wniosków złożonych przez 38 przedsiębiorstw.

Nagrodą Defender wyróżniono:
- Przemysłowy Instytut Telekomunikacji z Warszawy za radar rozpoznania artyleryjskiego Liwiec,
- Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 z Zegrza za mobilne terminale satelitarne,
- Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki za zautomatyzowany system rozpoznawczo-zakłócający Przebiśnieg,
- AMZ - Kutno Sp. z o.o. za lekki wielozadaniowy pojazd opancerzony Tur,
- Hutę Stalowa Wola SA za wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta,
- Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik za wielozadaniowy śmigłowiec pola walki PZL Sokół (Głuszec),
- Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych z Gliwic we współpracy z Trinity Interactive Sp. z o.o. z Warszawy i WZM Siemianowice Śląskie za trenażer TH-1-TR2D dla kołowego transportera opancerzonego Rosomak,
- Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki za 120-mm ćwiczebną amunicję do czołgu Leopard 2A4,
- Lubawa SA za techniczny namiot pneumatyczny,
- Ancora Sp. z o.o. z Gdańska za kontener-cysternę do transportu i dystrybucji wody pitnej WDR 9000.
Grand Prix, zgodnie z naszymi przewidywaniami, otrzymała Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik za wielozadaniowy śmigłowiec pola walki PZL Sokół (Głuszec).

Inne wyróżnienia i nagrody specjalne: - Ministra Obrony Narodowej dla 3. Okręgowych Warsztatów Technicznych z Modlina za opancerzenie do pojazdu Hibneryt, - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla Przemysłowego Centrum Optyki S.A. z Warszawy za monokular / gogle noktowizyjne MU-3, - Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wysoko zaawansowany technologicznie wyrób techniki wojskowej dla TELDAT Sp. J. H. Kruszyński, M. Cichocki z Bydgoszczy oraz Wojskowych Zakładów Łączności Nr2 w Czernicy za system Jaśmin.