Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
02 września 2012

Belgijska CMI Defence prezentuje na tegorocznym MSPO modułowe systemy szkoleniowe i symulacyjne, z największą atrakcją stoiska – wbudowanym symulatorem wieży.

Na MSPO wystawiana jest standardowa wieża Cockerill LCTS90, z dołączonym systemem symulacyjnym. Jest to możliwe dzięki otwartej architekturze wyposażenia wieży, umożliwiającego podłączenie urządzeń, rzutujących wirtualną sytuację taktyczną na ekrany wyświetlaczy i wpięcie do systemu symulacyjnego wszystkich istotnych urządzeń pokładowych

Wojskowa część belgijskiej Cockerill Maintenance & Ingenierie, CMI Defence, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów wieżowych dla armat od 25 do 120 mm, integrowanych z kołowymi lub gąsienicowymi podwoziami. Przedsiębiorstwo oferuje Polsce system wieżowy CT-CV z armatą kalibru 105 mm, z przeznaczeniem dla wozów wsparcia ogniowego.

Została już ona osadzona na podwoziu kto Rosomak i zaprezentowana – przy współpracy z WZM Siemianowice – na ubiegłorocznym MSPO. Następnie CMI Defence zintegrowała ten system uzbrojenia z gąsienicową platformą Anders rozwijaną przez OBRUM. Zestaw został zaprezentowany na belgijskim stoisku podczas targów Eurosatory w czerwcu 2012. Belgowie wskazują, że tego typu pojazdy odgrywają pierwszoplanową rolę we wspieraniu bezpośrednim i pośrednim (wypełniając zadania artylerii na dystansach do ok. 10 km), formacji ekspedycyjnych czy oddziałów działających w konfliktach o niskiej intensywności, gdzie nie zawsze można liczyć na udział w walkach czołgów czy klasycznej artylerii polowej.

CMI Defence oferuje także wyjątkowe możliwości szkoleniowe. Na MSPO wystawiana jest standardowa wieża Cockerill LCTS90, z dołączonym systemem symulacyjnym. Jest to możliwe dzięki otwartej architekturze wyposażenia wieży, umożliwiającego podłączenie urządzeń, rzutujących wirtualną sytuację taktyczną na ekrany pokładowych wyświetlaczy i wpięcie do systemu symulacyjnego – na zasadzie zwrotnej – wszystkich istotnych urządzeń pokładowych, łącznie z uzbrojeniem, napędami i systemami obserwacyjnymi.

System wykorzystywany w LCTS90 może być implementowany do innych produktów CMI Defence, także CT-CV. Pozwala on nie tylko na trening podstawowy, ale także taktyczny: realizowanie zadanych misji bojowych oraz współdziałanie – w symulacyjnej sieci – w grupie przynajmniej kilkunastu pojazdów. Podobne rozwiązanie zastosowano w niemieckich bwp Puma, określanych jako najbardziej zaawansowane technicznie w swojej klasie. Nie trzeba przy tym dodawać, że tak skonfigurowany system symulacyjny pozwala znacznie ograniczyć koszty szkolenia, przy zachowaniu maksymalnego realizmu treningu.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.