Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

08 września 2008

W 2008 MON zamierza zakupić, w ramach umowy zawartej z Bumar i Fabryką Broni w Radomiu, produkowane w tych zakładach karabinki Beryl, Mini Beryl i pm Glauberyt. W ZM Tarnów MON kupi kw Tor i km UKM-2000P.

W 2008 WP otrzyma dużą partię Beryli, w miejsce wyeksploatowanej broni intensywnie użytkowanej na misjach w Iraku i Afganistanie, w tym ponad pół tysiąca subkarabinków Mini Beryl / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W FB w Radomiu MON kupi 3 216 5,56-mm karabinków automatycznych wz.96 Beryl (w cenie jednostkowej 4,2 tys. zł), z czego 35 to odmiana Beryl-szkolny, zaś 40 Beryl-przekrój. Ponadto dostarczone będą 552 5,56-mm subkarabinki wz.96 Mini Beryl (cena brutto 3,9 tys. zł) oraz 200 9-mm pistoletów maszynowych wz.98 (PM-98) Glauberyt (w cenie 3,3 tys. zł) o łącznej wartości 16,2 mln zł.

Po raz pierwszy zostanie zakupiony przez MON nowy, 7,62-mm karabin wyborowy Bor (Alex-762) w układzie bezkolbowym (w latach 2009-2010 planowane są dalsze zakupy ponad 60 karabinów), który w przyszłości ma stać się podstawową bronią tego typu w WP / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W Zakładach Mechanicznych Tarnów wojsko nabędzie 30 12,7-mm wielkokalibrowych karabinów wyborowych Tor (zmodyfikowane odmiany, z odmiennym, niższym dwójnogiem i innymi punktami mocowania pasa nośnego) oraz 252 7,62-mm karabinów maszynowych UKM-2000P (wyposażonych we wsporniki z uniwersalnymi szynami montażowymi mocowanymi na pokrywie komory zamkowej).

Kontynuowane będą również dostawy 9-mm pistoletów samopowtarzalnych wz.94 (WIST-94).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.