Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
03 września 2013

Na MSPO 2013 można się zapoznać, po raz pierwszy w naszej części Europy, z najnowszym urządzeniem ProVision 2, służącym do błyskawicznego prześwietlania pasażerów samolotów w porcie lotniczym czy osób pragnących się dostać do strzeżonych obiektów.

Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla organizmu ludzkiego, ponieważ pracuje w zakresie fal milimetrowych. Zapewnia ono dużą przepustowość, gwarantując jednocześnie wykrycie ukrytych na ciele, w ciele lub w zakamarkach ubrania, wszelkich niemetalowych ładunków wybuchowych. Promieniowanie generowane przez ProVision 2 ma tysiące razy mniejszą moc, niż pochodzące z innych powszechnie stosowanych urządzeń radiowych: telefonów komórkowych, słuchawek bezprzewodowych, innych domowych urządzeń używających technologi WiFi lub bluetooth.

ProVision 2 to system zaprojektowany przez znaną amerykańską korporację elektroniczną L3. Jego przeznaczeniem było przyspieszenie odprawy przed lotem, na lotniskach szczególnie zagrożonych przez współczesnych, pomysłowych terrorystów. Reprezentantem L3 na naszą część Europy jest austriackie przedsiębiorstwo EAS Envimet Analytical Systems, zaś jej polskim przedstawicielem – warszawska spółka JAS Technologie. Jak się dowiedzieliśmy, rozpoczyna ona prezentację systemu ProVision 2 na terenie naszego państwa, z myślą o już działających i uruchamianych w przyszłości portów lotniczych, obsługujących ruch krajowy i zagraniczny.

Urządzenie wykrywa wszystkie obiekty, niezależnie od materiału, z jakiego są one wykonane. W przeciwieństwie do tzw. nagich skanerów, na ekranie prezentowane są wyłącznie zarysy sylwetek, z zapewnieniem pełnej ochrony sfer intymnych osób kontrolowanych. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, system automatycznie wykrywa ukryte obiekty, zapewniając wyjątkową skuteczność kontroli, z jednoczesnym zachowaniem dużej przepustowości przejścia kontrolnego. Małe wymiary zewnętrzne (2,4 m x 1,5 m) umożliwiają łatwą instalacje, nawet w niewielkich pomieszczeniach, takich jak: korytarze, przejścia dla pieszych, itp.

Obrazy skanowanych osób są analizowane automatycznie, a operator widzi podejrzane przedmioty na ekranie monitora. System błyskawicznie określa miejsca potencjalnie niebezpieczne, które powinny być sprawdzone, podczas kontroli osobistej. Czas kompletnego procesu dookólnego skanowania wraz z analizą obrazu to łącznie zaledwie 7 sekund. W ciągu jednej godziny można skontrolować aż 300 osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.