Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
04 września 2014

Pośród mundurowania wystawianego na tegorocznym MSPO na wyróżnienie zasługują mundury Currahe.

Jedne z ciekawszych mundurów dostępnych w Polsce są projektu Currahee, a Holsters HPE oferuje je m. in. w modnym ostatnio kamuflażu A-TACS w trzech wersjach – od lewej: policyjnym LE, leśnym FG i pustynno-miejskim AU.

Uniformy produkcji polskiego przedsiębiorstwa Currahe prezentuje na swoim stoisku kielecki Holsters HPE, zajmujące się sprzedażą i produkcją wyposażenia dla wojska i służb strzegących porządku publicznego. Dzięki potencjałowi i współpracy z producentami krajowej branży militarnej jego oferta zawiera produkty służące szeroko pojętej obronie osobistej, takie jak systemy ochrony balistycznej w postaci kamizelek zintegrowanych modułowych i hełmów oraz stroje przeciwuderzeniowe i gazy obronne, a ponadto kabury i akcesoria, oporządzenie tzw. taktyczne i odzież specjalistyczna. Każdą z tych osobnych dziedzin zajmuje się osobny dział, zwany zgodnie z koncernowym zwyczajem dywizją.

Twarda łata mocowana (z możliwością odczepienia) na nogawce w połączeniu z wewnętrznym ochraniaczem amortyzującym to jedno z nowszych rozwiązań ochrony stawów kolanowych....

W zakresie umundurowania Holsters HPE współpracuje m. in. z Currahee, wytwórcą odzieży militarnej i oporządzenia, który ma w dorobku wartościowe nowoczesne uniformy polowe i bojowe, doceniane między innymi przez polskich komandosów. Na kieleckim salonie użytkowników, znawców i miłośników umundurowania mogą zaciekawić uniformy opatrzone metkami Currahee.

Mundury wyglądają na pierwszy rzut oka jak typowe współczesne uniformy, których wiele w ostatnim czasie pojawia się na rynku. Czuje oko wychwycić może jednak wyróżniający detal, dotyczący ochrony kolan żołnierzy przed urazami, takimi jak stłuczenia i otarcia, będący jednym z kilku głównych kierunków rozwoju umundurowania. Panujący od paru lat trend w odzieży bojowej to próba integracji spodni z zewnętrznymi ochraniaczami, czego realizacja przybierała dotąd zwykle postać dość masywnego sztywnego zginanego ochraniacza, niezbyt komfortowego przy długotrwałym noszenia spodni. Dlatego podejmowane są starania zmniejszenia masy i zwiększenia elastyczności ochraniaczy.

… i łokciowych. Zastosowane po raz pierwszy w mundurze amerykańskich komandosów, rozwiązanie przyjęto w polskim uniformie Currahee / Zdjęcia: Adam Dubiel

Jeden z pomysłów prezentuje uniform Currahee w ofercie Holsters HPE. To cienkie demontowalne łaty z twardego, ale giętkiego tworzywa sztucznego, doczepiane do powierzchni spodni (każda za pomocą czterech małych otworków w nogawce), dzięki czemu zabezpieczają je przed przedarciem i wspomagają w ochronie kolana elastyczne wkłady ochronne wewnętrzne (takie są obecne np. w polskim mundurze wz.2010). Są wyraźnie wzorowane na podobnych zastosowanych w najnowszym umundurowaniu komandosów amerykańskich, które w systemie odzieży wojsk specjalnych USA o nazwie PCU II nosi kod Level 9. Twardą łatę można odczepić i wówczas nogawka zachowują gładką powierzchnię.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.