Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
02 września 2015

Boeing i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), jeden z największych koncernów zbrojeniowych w Europie, podpisały podczas MSPO porozumienie określające obszary współpracy pomiędzy amerykańskim koncernem, a spółkami wchodzącymi w skład PGZ. Jej celem jest wsparcie Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.

Porozumienie o współpracy sygnowali Jeff Kohler, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego Boeinga i Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGZ / Zdjęcie: PGZ

Boeing uzyska dostęp do utalentowanych specjalistów i innowacji polskiego przemysłu zbrojeniowego, jednocześnie współpracując ze spółkami PGZ. Obydwa przedsiębiorstwa będą szukać możliwości wspierania, utrzymywania i modernizacji systemów obronnych; zintegrowania unikatowych polskich rozwiązań z produktami Boeinga; wzmocnienia mocy produkcyjnych; włączenia spółek wchodzących w skład PGZ w łańcuch dostaw Boeinga; prowadzenia wspólnych działań badawczo-rozwojowych i zwiększania możliwości przemysłu zbrojeniowego.

– Spółki należące do PGZ są różnorodne i mają potencjał do odgrywania jeszcze większej roli w międzynarodowej branży lotniczo-kosmonautycznej i obronności. Możliwości współpracy wynikające z wszechstronnego portfolio Boeinga w dziedzinie wojskowości, handlu, bezpieczeństwa i przestrzeni kosmicznej mogą urzeczywistnić ten potencjał – powiedział Jeff Kohler, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego Boeinga.

– Od początku istnienia priorytetem PGZ jest maksymalne umiędzynarodowienie działalności biznesowej. Dla nas szczególnie istotne są takie porozumienia z partnerami z zagranicy, które z jednej strony będą wspierać realizację Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, a z drugiej włączą spółki PGZ w międzynarodowe łańcuchy dostaw. Jestem przekonany, że współpraca PGZ z Boeing będzie owocna dla obu stron. Dla spółek PGZ to szansa na wzrost innowacyjności i wejście w nowe obszary działalności – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGZ.

Jedną z pierwszych produktów Boeinga, która zapewnia potencjał dla współpracy z polską branżą zbrojeniową, jest AH-64E Guardian – kandydat na śmigłowiec uderzeniowy dla SZ RP (kryptonim Kruk). Boeing wraz ze swoim zespołem branżowym ds. AH-64E, obejmującym General Electric, Lockheed Martina, Raytheona i Longbow Ltd. uczestniczył niedawno w warsztatach razem z 10 spółkami PGZ. Ich celem było utworzenia partnerstwa w ramach programu Kruk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.