Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

06 września 2016

Podczas ubiegłorocznego MSPO anonsowaliśmy (pokazując projekt okładki pudełka), że warszawska spółka IBG planuje wprowadzić na rynek w 2016 bardzo precyzyjny zestaw plastykowo-metalowy modelu polskiego KTO Rosomak, w najbardziej popularnej na świecie dla miniatur wozów bojowych skali 1/35.

Tak wygląda po złożeniu, a przed koniecznym malowaniem, gotowy model małego Rosomaka w skali 1/35

Zestaw powstał także z pomocą ekspertów i specjalistów Agencji Lotniczej ALTAIR, wydawcy RAPORT-wto. Na MSPO 2016 możemy ogłosić, że mały Rosomak jest już gotów. I można go nabyć w specjalistycznych sklepach modelarskich w Polsce i na świecie. Z zestawem można się też osobiście zapoznać odwiedzając stoisko Agencji Lotniczej ALTAIR – E-2. 

Warto odnotować, że jest to bodaj pierwszy na świecie masowo produkowany zestaw modelarski w skali 1/35 polskiego współczesnego, nadal wytwarzanego w Siemianowicach Śląskich wozu bojowego. Poprzednie informacje o tym, że renomowana japońska korporacja modelarska – Tamiya przygotowuje plastykowy zestaw polskiego czołgu PT-91M w skali 1/35 okazały się – niestety, biorąc także pod uwagę efekt promocyjny polskiego przemysłu zbrojeniowego – primaaprilisowym dowcipem. 

Szczegóły modelu / Zdjęcia: IBG

Po zestawie Rosmaka w wariancie afgańskim, z siatkami osłaniającymi kadłub, pojawią się także inne wersje tego wozu w skali 1/35. Wkrótce, przy własnym wkładzie pracy będzie można także zbudować precyzyjny model tak zwanej wersji bazowej, a być może także odmianę ewakuacji sanitarnej. Odwiedzając MSPO i oglądając najnowsze siemianowickie pojazdy, warto sobie uświadomić, że w domu można także mieć własnego, małego Rosomaka. Trzeba też zwrócić uwagę, że modelarstwo wspaniale rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy planowania i systematycznej realizacji zamierzeń, a ponadto jest wspaniałym wprowadzeniem młodych ludzi do świata wiedzy o technice, tradycji i narodowej obronności. 


Drukuj Góra