Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

07 września 2016

Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej (WITI) prezentuje na tegorocznym MSPO nowe propozycje wzorów maskujących umundurowania polowego. Kamuflaże powstały z przeznaczeniem dla zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan.

Zestaw wzorów maskujących, powstałych dla programu Tytan, zawiera kamuflaż na okres wiosny i lata…

Propozycje nowych kamuflaży były ujawnione na poprzedniej edycji kieleckiego Salonu, ale wówczas były na etapie modelu, a w br. są już w zmienionej, udoskonalonej postaci prototypów. Mają już za sobą testy terenowe, przeprowadzane na przestrzeni wszystkich pór roku. Sprawdziany te, według opinii ich twórców, przeszły bardzo pomyślnie. 

… oraz osobny nadruk, przygotowany do wykorzystania jesienią i podczas bezśnieżnej zimy / Zdjęcia: Adam Dubiel

Nadruki kamuflujące powstałe dla programu Tytan i zgodnie z wymaganiami określonymi w tym projekcie, są wzorami przeznaczonymi do użycia w warunkach środkowoeuropejskich. Ponadto, dla maksymalizacji skuteczności maskowania, przyjęto podział na dwa wyspecjalizowane wzory przygotowane dla różnych pór roku, które różnią się paletą barw panujących w środowisku naturalnym. Jeden kamuflaż został pomyślany do wykorzystania podczas wiosny i lata. Charakteryzuje się przewagą zieleni. Drugi nadruk, dzięki zawartości brązu, jest odpowiedni jesienią i podczas bezśnieżnej zimy. Kamuflaże są efektem analizy warunków terenu dla których są przeznaczone, obejmujących las liściasty, iglasty oraz mieszany. WITI ma już gotowe inne wzory: pustynny oraz śnieżny. 

W przedsięwzięciu tworzenia propozycji nowych nadruków maskujących – w ramach programu Tytan – poza WITI bierze udział Białostocka Wykańczalnia Tkanin, Andropol, spółka odpowiedzialna za opracowanie tkanin i wykonanie nadruków, Instytut Włókiennictwa, PSO Maskpol, jako wykonawca mundurów pokrytych kamuflażami, oraz Instytu Optoelektroniki WAT. Liderem tego konsorcjum jest PCO. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.